Google Day představil českou verzi služby Goggles

Adam Pešek
12. 10. 2011 3:25
Google Goggles dokáže poznat tváře i objekty na fotografiích a vyhledat k nim další informace. Nově i v češtině a s tuzemskými památkami
Foto: Reuters

Pražský klub SaSaZu v pondělí 10. října hostil konferenci Google Day a v jejím rámci se služba Google Goggles dočkala své české premiéry. Mobilní aplikaci, která slouží k analyzování pořízených fotografií, tak přibyla česká lokalizace a schopnost rozpoznávat tuzemské památky.

Ovládání softwaru je velmi jednoduché. Po vyfocení objektu přes displej proběhne skenovací paprsek, server Googlu snímek zanalyzuje a příslušný termín vyhledá. Kromě zmíněných památek Goggles  rozpoznává i umělecká díla, loga značek či titulní strany kompaktních disků a knih a umí třeba i vyluštit hlavolam sudoku.

Dosud se jednalo čistě o samostatnou aplikaci, ale nyní už se služba v telefonech s Androidem integrovala mezi funkce fotoaparátu. Stačí ji v nastavení povolit, a pokud Goggles objekt rozpozná, automaticky vám nabídne další informace.

 

Právě se děje

před 56 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy