Aplikace pro Android už spustíte i ve Windows

Adam Pešek
31. 10. 2011 2:14
Program nazvaný BlueStacks App Player je sice teprve ve fázi vývoje, už nyní si však bez problémů spouští některé aplikace Androidu pod Windows
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7 | Foto: Reuters

Operační systém Android už svou verzi pro klasické počítače má, ovšem vyzkoušet si aplikace Androidu lze i bez něj. Program BlueStacks App Player pro Windows totiž dokáže aplikace virtualizovat a během několika sekund i spustit.

Projekt, na jehož vývoji se podílí i výrobce procesorů AMD, je však teprve v rané fázi a alfa verze si zatím poradí pouze s méně náročnými aplikacemi, které k ovládání nepotřebují senzory telefonu. Po instalaci program sám nabídne několik dostupných aplikací a další je možné stáhnout z webového katalogu nebo přes speciálního mobilního klienta z Android Marketu.

Společnost AMD bere BlueStacks jako příležitost pro využití svých APU čipů. Pokud se s nimi totiž pokusí vstoupit na trh s tablety, bude mít u modelů s operačním systémem Windows možnost snadno spouštět aplikace pro Android.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy