Aplikace pro Android už spustíte i ve Windows

Adam Pešek
31. 10. 2011 2:14
Program nazvaný BlueStacks App Player je sice teprve ve fázi vývoje, už nyní si však bez problémů spouští některé aplikace Androidu pod Windows
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7 | Foto: Reuters

Operační systém Android už svou verzi pro klasické počítače má, ovšem vyzkoušet si aplikace Androidu lze i bez něj. Program BlueStacks App Player pro Windows totiž dokáže aplikace virtualizovat a během několika sekund i spustit.

Projekt, na jehož vývoji se podílí i výrobce procesorů AMD, je však teprve v rané fázi a alfa verze si zatím poradí pouze s méně náročnými aplikacemi, které k ovládání nepotřebují senzory telefonu. Po instalaci program sám nabídne několik dostupných aplikací a další je možné stáhnout z webového katalogu nebo přes speciálního mobilního klienta z Android Marketu.

Společnost AMD bere BlueStacks jako příležitost pro využití svých APU čipů. Pokud se s nimi totiž pokusí vstoupit na trh s tablety, bude mít u modelů s operačním systémem Windows možnost snadno spouštět aplikace pro Android.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy