Aplikace pro Android už spustíte i ve Windows

Adam Pešek
31. 10. 2011 2:14
Program nazvaný BlueStacks App Player je sice teprve ve fázi vývoje, už nyní si však bez problémů spouští některé aplikace Androidu pod Windows
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7
Steve Balmer, Brad Brooks a další představitelé Microsoftu spustili prodej nových Windows7 | Foto: Reuters

Operační systém Android už svou verzi pro klasické počítače má, ovšem vyzkoušet si aplikace Androidu lze i bez něj. Program BlueStacks App Player pro Windows totiž dokáže aplikace virtualizovat a během několika sekund i spustit.

Projekt, na jehož vývoji se podílí i výrobce procesorů AMD, je však teprve v rané fázi a alfa verze si zatím poradí pouze s méně náročnými aplikacemi, které k ovládání nepotřebují senzory telefonu. Po instalaci program sám nabídne několik dostupných aplikací a další je možné stáhnout z webového katalogu nebo přes speciálního mobilního klienta z Android Marketu.

Společnost AMD bere BlueStacks jako příležitost pro využití svých APU čipů. Pokud se s nimi totiž pokusí vstoupit na trh s tablety, bude mít u modelů s operačním systémem Windows možnost snadno spouštět aplikace pro Android.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy