Ani vylepšený hardware iPhonu 4S reputaci nespraví

Adam Pešek
10. 10. 2011 7:51
iPhone 4S se může chlubit lepšími technickými parametry či inteligentním hlasovým ovládáním Siri, vypořádat se s pocitem zklamání po neuvedení nové generace ale bude těžké
Foto: Apple.com

iPhone 4S na český trh zamíří až 28. října (v USA bude dostupný už o dva týdny dříve), nicméně jakožto náhradník za očekávanou pátou generaci to bude mít u veřejnosti velmi těžké. Pocit zklamání jej totiž provází už nyní a odčinit to nemusí ani lepší technické parametry či inteligentní hlasové ovládání Siri.

„Větším displejem nebo novým designem sice iPhone 4S nedisponuje, ale rozhodně je o krok dál než jeho předchůdce. Osobní asistent v podobě softwaru Siri pravděpodobně bude dominovat novinovým titulkům, osmimegapixelový fotoaparát nenávratně odsoudil náš kompakt do šuplíku a velký pokrok u grafiky a procesoru dává velmi zajímavé možnosti." Patrick Goss, techradar.com

„Na první pohled to vypadá, voní a chutná jako iPhone 4. To protože je to on. Písmeno S v názvu totiž čaruje až uvnitř. Procesor A5 podstatně zrychluje práci, vylepšená grafika bere dech a foťák s rozlišením 8MPx dělá skvělé snímky. Nejzajímavější vlastností je ale osobní asistent Siri. Ptali jsme se ho na počasí v Londýně a San Francisku, na bývalé britské premiéry nebo na smysl života. Až na poslední dotaz měl telefon na vše odpověď.

Většinu zmíněných vlastností ale dnes nabízí už řada smartphonů a jestli ještě stále vyhlížíte pátou generaci iPhonu, mohli byste si prozatím vystačit s nějakým lepším Androidem. A navíc s ním i ušetříte." Luke Peters, T3

„iPhone 4S vypadá stejně jako jeho předchůdce, ale má rychlejší procesor, posílený foťák a několik dalších novinek. Celkově jde ale jenom o menší vylepšení čtvrté generace a ve vzduchu tak visí otázka, zda se Android bude stále držet spíše v ústraní." Luke Westaway, cnet uk

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy