Amazon Kindle tablet se chce stát hitem letošních Vánoc

Adam Pešek
16. 9. 2011 16:15
Amazon vstupuje na trh s tablety. Nabídne jednoduchý a levný, sedmipalcový přístroj
Foto: AndroidAuthority.com

Amazon Kindle má dnes mezi čtečkami knih jakési výsadní postavení a po jeho celosvětovém úspěchu plánuje společnost Amazon vstup na trh s tablety. Věhlasné jméno Amazon Kindle novému přístroji zůstane, jinak je ovšem informací zatím jen poskrovnu - operační systém Android, sedmipalcový kapacitní displej, Wi-Fi a nízká cena 250 dolarů.

Černobílá čtečka Kindle byla oblíbená pro své jednoduché ovládání spojené se snadným nakupováním elektronických knížek a o podobné vlastnosti by se měl opírat i nový tablet. Systém má být co nejvíce provázaný s již nabízenými cloudovými službami Amazonu jako je přehrávač CloudPlayer či úložiště CloudDrive, získávání obsahu by pak opět mělo být záležitostí na pár klepnutí.

Praktický sedmipalcový displej a příznivá cena má z tabletu udělat alternativu k doposud jasně dominantnímu iPadu a vzhledem ke svému zázemí má přístroj nejlepší předpoklady uspět.

První kusy by se měly veřejnosti představit koncem září a Amazon by z nich rád udělal hit letošních Vánoc. V případě komerčního úspěchu pak příští rok přijde verze s desetipalcovým displejem.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Nejméně 18 obětí si vyžádalo důlní neštěstí v Číně, po dalších obětech záchranáři pátrají

Nejméně 18 horníků se udusilo oxidem uhelnatým v dole na jihozápadě Číny, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na čínskou státní televizi. Záchranáři pátrají po dalších pěti pohřešovaných havířích. Podle serveru Global Times se jednoho horníka podařilo zachránit. Příčiny neštěstí úřady vyšetřují.

Podobná neštěstí jsou v Číně poměrně častá. Před rokem v uhelném dole v provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny přišlo při výbuchu o život 14 lidí.

Častou příčinou nehod často bývá nedodržování bezpečnostních pravidel a zpravidla po neštěstích úřady slibují jejich přísnější vymáhání. Nicméně počet obětí mezi horníky v posledních letech podle dostupných údajů klesal.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy