Slabý prodej prudce srazil zisk Hyundai

Tomáš Fránek
23. 10. 2008 9:59
Automobilka vydělala o téměř 40 procent méně
Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe | Foto: Hyundai

Soul - Zisk největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor  ve třetím čtvrtletí letošního roku klesl o 37,8 procenta na 264,8 miliardy wonů (3,8 miliardy korun).

Automobilka Hyundai, která chystá zahájení výroby v severomoravských Nošovicích, to uvedla v dnešním prohlášení.

Tržby se za tři měsíce do konce září snížily o 14,5 procenta na 6,1 bilionu wonů. Provozní zisk klesl na 104,5 miliardy wonů z loňských 356 miliardy wonů. Výsledky však překonaly odhady analytiků, kteří kvůli nárůstu nákladů v zahraničí a stávkám očekávali pokles čistého zisku až na 174,9 miliardy wonů.

Podle agentury Reuters automobilku Hyundai těžce postihla finanční krize. „Krize se negativně podepsala na poptávce po nových autech, protože spotřebitelé kvůli nejisté finanční situaci nejsou ochotni uskutečňovat větší nákupy a zhoršil se jim přístup k úvěrům," uvedla agentura.

Hyundai je společně s dceřinou firmou Kia pátým největším výrobcem automobilů na světě.

Společnost se chystá 1. listopadu slavnostně zahájit sériovou výrobu vozů v továrně v Nošovicích. Ta by měla vyrábět až 300 000 vozidel ročně.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy