Ricoh bude propouštět. Ze 100 000 lidí odejde desetina

Ekonomika Ekonomika
26. 5. 2011 9:05
Stav zaměstnanců by měl klesnout pod hranici 100 000
Ricoh se chce prosadit ve světě kancelářské techniky.
Ricoh se chce prosadit ve světě kancelářské techniky. | Foto: Aktuálně.cz

Tokio - Nutnost zlepšit se v boji s konkurenčními společnostmi Xerox a Canon vedla japonského výrobce kopírek a tiskáren Ricoh k rozhodnutí o propuštění deseti procent zaměstnanců.

Společnost potřebuje rovněž zlepšit svoji ziskovost. Informaci zveřejnila sama společnost.

Ricoh plánuje propustit zhruba 10 tisíc z celkového počtu 109 000 zaměstnanců. Provozní zisk firmy by se díky tomu v příštích třech letech měl zvýšit o 140 miliard jenů (29,8 miliardy Kč).

Firma již naplánovala, že ve fiskálním roce do konce března 2014 má provozní zisk činit 210 miliard jenů. To je více než trojnásobek ve srovnání s loňským rokem.

Tržby klesaly jen v řádu jednotek procent

V tomto období zisk činil 60 miliard jenů a tržby se snížily o čtyři procenta na 1,94 bilionu jenů.

Situaci zhoršuje silný jen, přetrvávající vlivy globální finanční krize a rychle se měnící poptávka na trhu. Problémy zhoršilo i březnové zemětřesení a tsunami.

Kromě Ricohu hodlá propouštět i další známý japonský výrobce elektroniky. Panasonic v dubnu informoval, že propustí dokonce 17 000 zaměstnanců a uzavře po celém světě až 70 závodů. Zeštíhlet chce i Olympus.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy