Microsoft jednal o zpoplatnění zpráv na internetu

jem
23. 11. 2009 11:16
Společnosti Microsoft a News Corp. jednají o zpoplatnění internetového zpravodajství
Foto: Reuters

New York - Vize placeného internetového zpravodajství zřejmě nabývá velmi reálných rozměrů. Společnost Microsoft jednala s mediálním koncernem News Corp. a dalšími firmami o stažení zpravodajství z vyhledávače Google ve prospěch Microsoftu.

Na rozdíl od Googlu by si Microsoft rád nechal za zprávy platit. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný zdroj, který se účastnil jednání.

"Je to celé o tom, že se Microsoft snaží dosáhnou na zisky Googlu," uvedl nejmenovaný zdroj.

Jednání souvisejí se strategií nového šéfa News Corp. Ruperta Murdocha, která s tím, že budou lidé za internetové zpravodajství platit, počítá. Podobně uvažují také The New York Times a další tištěné deníky, které vinou krize přicházejí o zisky.

Microsoft letos uvedl do provozu novou verzi svého vyhledávače Bing a nyní hledá cesty, jak jej prosadit proti dominantnímu Googlu. Letos Microsoft podepsal desetiletou dohodu s internetovou společností Yahoo. Microsoft ani News Corp tyto zprávy nekomentovaly.

Do skupiny News Corp. patří například deník The Wall Street Journal nebo The Sun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy