Majitelka ČSOB vydrží další otřesy, ukázal test

Ekonomika Ekonomika
19. 7. 2010 10:05
Zátěžové testy devíti desítek evropských bank budou zveřejněny v pátek.
Foto: Reuters

Praha, Brusel - Teprve v pátek má Evropská komise zveřejnit oficiálně výsledky zátěžových testů evropských bank, ale první výsledky prosakují už nyní.

Majitelka ČSOB, belgická bankovní skupina KBC prošla s největší pravděpodobností testy bez potíží. Respektovaný ekonomický list L'Echo zveřejnil na svých internetových stránkách zprávu s odvoláním na nejmenovaný zdroj, že KBC v testech uspěla.

Zátěžové testy podstoupila většina velkých evropských bank, zjišťovalo se při nich, zda zůstanou zdravé i při případných budoucích hospodářských potížích v EU.

List cituje zdroj, který uvádí, že KBC má dostatek kapitálu na to, aby ustála další hospodářské otřesy. Belgická vláda tak nebude muset připravovat další záchranný plán. Belgický stát přišel během nedávné finanční krize KBC na pomoc se záchranným balíčkem sedmi miliard eur.

V pátek budou zveřejněny výsledky testů asi 90 bank.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy