Hotmail nabídne nové funkce, bojí se Gmailu

Petr Jemelka Petr Jemelka
19. 5. 2010 19:20
Mazat e-maily bude snažší, ukládat kontakty nebude třeba

Redmond - Windows Live Hotmail - nejpoužívanější emailovou službu na světě společnosti Microsoft - čekají dosud největší změny v historii. Bude se měnit, aby setřásla konkurenci. Zejména Gmail.

Podle oficiálních zpráv Microsoftu je chystaný update služby Windows Live Hotmail udělán tak, aby umožnil uživatelům při práci s mailovou schránkou interakci s dalšími weby a aplikacemi.

Bude tak možné například sledovat videa na YouTube nebo chatovat na Facebooku, aniž byste opustili Hotmail. Podobné funkce už konkurenční Gmail nabízí.

Programový manažer Microsoftu Dick Craddock na svém blogu píše, že jeho tým strávil rok zkoumáním chování uživatelů webmailů a emailových klientů, přičemž se snažil přijít na vylepšení, která by lidé nejvíce ocenili.

"Lidé nám dali jasně najevo, co je pro ně prioritou, lhostejno, zda jde o uživatele Hotmailu nebo produktu jakéhokoliv jiného poskytovatele. Chtějí lepší nástroj pro třídění své pošty, nejenom spamu, ale také všech dalších zpráv," píše Craddock.

Mazat jedním kliknutím

Další podstatnou změnou tedy bude nový "zametací" nástroj, který nejčastější požadavek uživatelů splní. Novinka by měla být představena během několika následujících týdnů a měla by umožnit vyčistit mailovou schránku "jedním tahem pera".

Jednoduše řečeno: Nová funkce Hotmailu umožní jedním kliknutím vymazat všechny zprávy od jednoho nebo více uživatelů. Dalším vylepšením bude možnost jedním kliknutím otevřít všechny maily od jednoho člověka, přičemž kontakt bude možné zadat ze sociální sítě a dalších otevřených aplikací.

Vývojáři Microsoft se rozhodli rozšířit funkce Hotmailu o tuto možnost, protože zjistili, že pouze čtvrtina všech otevřených mailů pochází od člověka, jehož adresu mají uživatelé uloženou ve svém seznamu.

Přestože je Hotmail se zhruba 350 miliony uživateli stále světovou jedničkou, nové uživatele už příliš neláká. To třetímu Gmailu naopak noví klienti přibývají rychle. Představené novinky mají tento trend změnit.

Kromě již zmíněných novinek umožní nová verze webmailu od společnosti Microsoft také pracovat s dokumenty ve formátu ppt (soubory programu Power Point) a to i v případě, že je nebudete mít nainstalovaný v počítači.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy