Google prodal Číňanům Motorolu za 2,9 miliardy dolarů

ČTK ČTK
30. 1. 2014 7:46
Pro Google byl předloňský nákup velkou finanční ztrátou.
Foto: Aktuálně.cz

New York - Americká internetová společnost Google prodává výrobce telefonů Motorola Mobility čínské společnosti Lenovo Group. Hodnota transakce je 2,9 miliardy dolarů (přes 58,5 miliardy korun), uvedla agentura AP.

Pro Google byl předloňský nákup velkou finanční ztrátou.

Internetový gigant učinil v květnu 2012 dosud vůbec nejdražší akvizici a ve snaze o expanzi na trhu chytrých telefonů zakoupil Motorolu za 12,4 miliardy dolarů. Společnost však nezastavila svůj propad a od té doby přišla o téměř dvě miliardy dolarů. Počet jejích zaměstnanců poklesl z 20 000 na 3800. 

Čínský výrobce počítačů získává spolu s firmou také okolo 2000 patentů, které Motorola vlastní. Ty nejdůležitější, které poskytují právní krytí pro masově používaný operační systém Android, si však Google ponechává. 

Motorola se zatím marně snaží vrátit zpět mezi přední světové výrobce mobilních telefonů, kde nyní dominuje americký Apple a jihokorejský Samsung. Na trhu chytrých telefonů je nyní díky nástupu dalších asijských výrobců silná konkurence. Společnost proto v listopadu přišla s novým modelem levného chytrého telefonu Moto G

 

Právě se děje

před 9 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy