Fanoušci už odpočítávají, Apple pustí do prodeje iPad 2

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
10. 3. 2011 20:10
Ceny inovovaného zařízení se nemění, začínají na 499 dolarech

New York - Americká firma Apple spustí internetový prodej svých nových počítačových tabletů iPad 2 v pátek časně ráno, tedy ještě před večerním uvedením do prodejen.

Podnik uvedl, že si spotřebitelé budou moci začít kupovat zařízení na internetových stránkách Applu od čtyř hodin ráno newyorského času (10:00 SEČ). Na koupi v obchodech si ale lidé budou muset počkat do 17 hodin téhož dne.

V tu dobu začnou prodávat iPad 2 i maloobchodní partneři Applu, kteří již prodávají první verzi tabletu, tedy řetězce Best Buy, Target a Wal-Mart Stores. Zařízení bude také k dostání u operátorů AT&T a Verizon Wireless.

Přístroj půjde do prodeje za stejné ceny jako první iPady. Apple tak maří snahy rivalů prolomit její silnou pozici na trhu v rozvíjejícím se světě tabletů. Ceny začínají na 499 dolarech a konkurenční zařízení s obdobnými funkcemi jsou o stovky dolarů dražší. Levnější se zase nedají s kvalitou iPadu srovnat, dodala agentura AP.

V Česku by měla být novinka dostupná na konci března; je mimo jiné o třetinu tenčí a má dvě kamery. Má dvoujádrový procesor a až devětkrát rychlejší grafickou kartu. Kameru bude mít vepředu i vzadu a lidé díky tomu budou moci nahrávat video a vést videohovory.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Zemřel herec Derek Fowlds, tajemník ze série Jistě, pane ministře

Ve věku 82 let zemřel dnes britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel dnes ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.

"Dnes odešel drahý kolega… Derek Fowlds byl opravdu milý člověk a fantastický herec… soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda," komentoval úmrtí na twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londýně. Hercem podle svých slov ani být nechtěl. "Chtěl jsem být fotbalista," vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátých let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americký soud zamítl žalobu mládeže na vládu kvůli klimatické politice

Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. Informovala o tom agentura Reuters, podle které je to tvrdá rána tomuto významnému případu, kdy mladí lidé viní vládu, že ohrožuje jejich budoucnost.

Odvolací soud se v poměru dva ku jednomu shodl na tom, že žalující, kterým bylo v době podání žaloby osm až 19 let, neměli v případu odpovídající právní postavení. Soud rovněž konstatoval, že problémy vznesené v žalobě by měly řešit jednotlivé složky federální vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy