Barclays se loučí se svým šéfem, dostane 12 platů

ČTK Jiří Hovorka ČTK, Jiří Hovorka
10. 7. 2012 14:44
Diamond rezignoval na funkci kvůli záměrné manipulaci s klíčovou mezibankovní sazbou
Pobočka Barclays Bank v Londýně
Pobočka Barclays Bank v Londýně | Foto: Reuters

Londýn - Britská banka Barclays se dohodla na odstupném s bývalým ředitelem Bobem Diamondem, který na svou funkci rezignoval v důsledku zapojení do manipulace se sazbou LIBOR.

Podle dohody bude Diamond dvanáct měsíců dostávat plat, příspěvky k důchodu a některé další benefity, vzdá se ale bonusových ocenění a odměn, třeba akcií. Světový tisk hodnotu těchto odměn vyčísluje až k hranici 20 milionů liber, což je zhruba 650 milionů korun.

Diamond rezignoval minulý týden na funkci poté, co Barclays dostala pokutu 453 milionů USD (9,4 miliardy Kč) od úřadů v USA a Británii kvůli záměrnému poskytování špatných informací o mezibankovních sazbách v letech 2005 až 2009.

Banka neupřesnila, jak velkou částku Diamond obdrží. Podle zprávy Sky News bude odstupné činit dva miliony liber (64,2 milionu Kč).

"Doufám, že mé rozhodnutí odstoupit a dnešní smlouva o mém platu pomůže uzavřít tuto kapitolu a umožní Barclays jít vpřed a prosperovat," uvedl Diamond v prohlášení.

Loni si Diamond včetně všech odměn přišel na zhruba 17 milionů liber. Při svém odchodu měl nárok na roční mzdu 1,4 milionu liber, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvážené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy