Starbucks otevřel největší kavárnu světa. Hosté se v ní cítí jak Alenka v říši divů

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Šéf nadnárodní firmy Howard Schultz krátce předtím, než vpustí kavárenské nadšence dovnitř.
Otevření největšího kávového chrámu na světě je obrovská událost. Číňané jsou hrdí na to, že největší kavárna otevírá právě v jejich zemi.
Musí si to vyfotit a poslat přes sociální sítě svým americkým a jiným přátelům...
Schultz sedí vedle šéfa největšího čínského internetového obchodu Alibaba Group Jacka Maa (vpravo). Kavárenský chrám je totiž pro Starbucks prvním konceptem, který bude pod jednou střechou spojovat obsluhu kamenné pobočky s on-line nakupováním.
Foto: Starbucks
Reuters Iva Špačková Reuters, Iva Špačková
6. 12. 2017 13:57
Americká kavárenská společnost otevřela v Šanghaji největší kavárnu na světě. Spektakulární kávový chrám se rozkládá téměř na 2800 metrech čtverečních, což je skoro polovina fotbalového hřiště. Luxusní design, neobvyklé vybavení a interaktivní prvky vyvolávají v hostech kavárny pocit, že se ocitli ve fantaskním světě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 53 minutami

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy