Systém PlayStation má čtvrtý den problémy, věc vyšetřuje FBI

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 12. 2014 23:29
Útok zabránil některým zákazníkům, kteří dostali PlayStation jako vánoční dárek, aby ji používali na síti, která umožňuje uživatelům hrát proti hráčům po celém světě.
Foto: venturebeat.com

Boston - Síťový systém společnosti Sony pro její herní konzoli PlayStation, který během vánočních svátků napadli hackeři, měl i čtvrtý den po útoku problémy. Oznámila to firma, která službu postupně obnovuje.

Útok začal vyšetřovat americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). K odpovědnosti za narušení internetových služeb se už ve čtvrtek přihlásila hackerská skupina Lizard Squad.

Vánoční dárek bez sítě

Sony informovala, že útok zabránil některým zákazníkům, kteří dostali PlayStation jako vánoční dárek, aby ji používali na síti, která umožňuje uživatelům hrát proti hráčům po celém světě. "V současnosti zakoušíme rozsáhlé problémy se sítí, které se řeší," uvedla Sony v prohlášení podpůrném webu pro PlayStation.

Viceprezidentka Sony Computer Entertainment America pro zkušenost zákazníků Catherine Jensenová přitom před několika hodinami na americkém blogu uvedla, že "PlayStation Network je zpět online".

Někteří hráči mezitím na sociální síti Twitter tvrdili, že se do sítě PlayStation již dnes mohli dostat. Jiní si ale na internetu stěžovali, že problémy s připojením pokračují. Není jasné, kolik lidí z celkového počtu 56 milionů hráčů používajících PlayStation má nadále technické problémy.

"O případu PlayStation od Sony víme a vyšetřujeme jej," sdělila již dříve agentuře Reuters mluvčí FBI Jenny Shearerová. Podrobnosti neuvedla.

Proč? Protože může

Skupina Lizard Squad spolu s PlayStation napadla ve čtvrtek i síťový systém konzole Xbox od Microsoftu, americká firma ale problém rychle vyřešila. Skupina na PlayStation zaútočila už počátkem prosince a v srpnu. Terčem hackerského útoku se nedávno staly také počítačové systémy filmového studia Sony Pictures Entertainment, což FBI vyhodnotila jako útok organizovaný Severní Koreou.

Jistý dvaadvacetiletý počítačový pirát, který tvrdí, že je ze skupiny Lizard Squad, podle serveru BBC uvedl, že skupina tyto služby napadla, "protože může". Motivem prý bylo i poukázat na slabá místa v systémech obou velkých společností.

 

Právě se děje

Další zprávy