Sabina Slonková se stane šéfredaktorkou Mf Dnes

Ekonomika Ekonomika
14. 11. 2013 10:48
Slonková přichází do vydavatelství MAFRA z redakce Aktuálně.cz.
Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Andrej Babiš přivádí do svého nejčtenějšího listu, MF Dnes, investigativní reportérku Sabinu Slonkovou. Stane se šéfredaktorkou novin.

Babišovo vydavatelství MAFRA ani Sabina Slonková zatím tuto informaci nekomentují.

Podle informací Aktuálně.cz bude ale jméno nové šéfredaktorky oznámeno velmi rychle. Sabina Slonková přichází do vydavatelství MAFRA z redakce Aktuálně.cz, kde plnila roli šéfreportérky a šéfredaktorky sesterského placeného deníku Insider.

"Nemohu se zatím vyjadřovat k informacím o novém šéfredaktorovi MF Dnes," řekla Slonková na přímý dotaz Aktuálně.cz.

Sabina Slonková nahradí odcházejícího Roberta Čásenského. V Mladé frontě Dnes jako reportérka už působila v 90. letech.

Sabině Slonkové je čtyřicet let, za svou kariéru nasbírala řadu novinářských cen. Známo je také to, že se kvůli své práci dostala do svízelné situace, když jí hrozila smrt. Někdejší sekretář ministra Kavana Karel Srba byl později odsouzen, že si objednal vraždu Slonkové.

MAFRA už včera oznámila, že Lidové noviny nově povede Veselin Vačkov, který tak ve funkci šéfredaktora střídá Dalibora Balšínka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Litevský prezident dal milost dvojici ruských špionů

Litevský prezident Gitanas Nauséda dal milost dvojici ruských občanů, kteří byli v Litvě předloni odsouzeni za špionáž. Podle agentury AFP informoval prezidentský úřad. Nauséda tak otevřel cestu k možné výměně špionů s Moskvou.

Litevská média s odvoláním na nejmenované zdroje informovala, že Rusové Nikolaj Filipčenko a Sergej Mojsejenko by mohli být vyměněni za Aristidise Tamošaitise a Jevgenije Mataitise.

Filipčenko si v litevském vězení odpykává desetiletý trest za pokusy zverbovat pracovníky litevské rozvědky k instalování odposlechu v rezidenci bývalé prezidentky Dalie Grybauskaitéové a Mojsejenko trest v délce deseti a půl roku za to, že dodával Rusku informace o činnosti litevské armády.

před 1 hodinou

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci. Vítr na horní stanici dosahuje 90 kilometrů v hodině, přípustných je přitom 58 km/h, pak už je provoz nebezpečný. Podle prognóz počasí zřejmě nebude možné kvůli větru jezdit po celý den, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

Kabinová lanovka na Ještěd je oblíbenou turistickou atrakcí, v provozu je přes 85 let. V minulosti stávala kvůli větru zhruba dvakrát až třikrát za rok. V posledních letech ale větrných dnů přibývá.

Silný vítr fouká v pátek také v Jizerských horách a Krkonoších, další problémy ale hlášeny nejsou. Meteorologové vydali na dnešek výstrahu, vítr může na horách dosáhnout v nárazech 70 až 90 kilometrů v hodině.

Další zprávy