Sabina Slonková se stane šéfredaktorkou Mf Dnes

Ekonomika Ekonomika
14. 11. 2013 10:48
Slonková přichází do vydavatelství MAFRA z redakce Aktuálně.cz.
Foto: Aktuálně.cz

Praha  - Andrej Babiš přivádí do svého nejčtenějšího listu, MF Dnes, investigativní reportérku Sabinu Slonkovou. Stane se šéfredaktorkou novin.

Babišovo vydavatelství MAFRA ani Sabina Slonková zatím tuto informaci nekomentují.

Podle informací Aktuálně.cz bude ale jméno nové šéfredaktorky oznámeno velmi rychle. Sabina Slonková přichází do vydavatelství MAFRA z redakce Aktuálně.cz, kde plnila roli šéfreportérky a šéfredaktorky sesterského placeného deníku Insider.

"Nemohu se zatím vyjadřovat k informacím o novém šéfredaktorovi MF Dnes," řekla Slonková na přímý dotaz Aktuálně.cz.

Sabina Slonková nahradí odcházejícího Roberta Čásenského. V Mladé frontě Dnes jako reportérka už působila v 90. letech.

Sabině Slonkové je čtyřicet let, za svou kariéru nasbírala řadu novinářských cen. Známo je také to, že se kvůli své práci dostala do svízelné situace, když jí hrozila smrt. Někdejší sekretář ministra Kavana Karel Srba byl později odsouzen, že si objednal vraždu Slonkové.

MAFRA už včera oznámila, že Lidové noviny nově povede Veselin Vačkov, který tak ve funkci šéfredaktora střídá Dalibora Balšínka.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy