Rok jinak: Další experti z byznysu pomohou neziskovkám

csr
25. 10. 2012 20:55
Tři ženy a čtyři muži prožijí příští "Rok jinak" díky Nadaci Vodafone
Foto: Aktuálně.cz

Pátý ročník grantového programu Rok jinak Nadace Vodafone, který propojuje ziskovou a neziskovou sféru, zná své vítěze. Sedm vybraných odborníků z komerční sféry stráví příští rok prací pro neziskový projekt dle své volby, přičemž Nadace Vodafone jim uhradí mzdu, na kterou jsou zvyklí z komerčního sektoru. Hlavním smyslem projektu je, aby profesionálové z byznysu přenesli své know-how do neziskového sektoru.

„Oceňuji, že se letos mezi přihlášenými i vítěznými projekty objevila řada sociálních podniků, které jsou důležitou odpovědí na otázku udržitelnosti neziskových projektů a pro které je přenos know-how z komerční sféry obzvlášť relevantní," říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone.

Jeden z vítězů, Tomáš Kandel, postoupil z finálové dvanáctky díky hlasování veřejnosti na Facebooku a na stránkách www.rokjinak.cz. O dalších vítězích rozhodla odborná porota, v níž vedle ředitele Nadace Vodafone, Ondřeje Zapletala, šéfa komunikace, Miroslava Čepického, ředitele oddělení společenské odpovědnosti Vodafonu, Přemysla Filipa, zasedal také novinář, ambasador letošního ročníku Roku jinak a bývalý grantista, Jan Rybář.

Programu Rok jinak se dosud zúčastnilo 53 profesionálů, kteří své zkušenosti uplatnili v neziskových organizacích zaměřujících se na všechna témata od ekologie až po sociální problematiku.

Foto: Ludvík Hradilek

Nadace Vodafone nabízí šanci uplatnit své know-how v neziskovém sektoru a využít své zkušenosti při práci pro dobrou věc i těm, kteří z různých důvodů nemohou nebo nechtějí přerušit své profesní kariéry na celý rok. Přihlásit se mohou do grantového programu kRok jinak na kratší úvazky v délce od jednoho do tří měsíců. Více informací na www.rokjinak.cz. A kdo a s jakým projektem zvítězil?

Eva Karasová - Nadace Open Society Fund (OSF)

Eva Karasová působila jako tisková mluvční Tesco Stores ČR. Pro svůj Rok jinak si vybrala nadaci OSF, v níž bude pracovat na komunikační a fundraisingové strategii Fondu Otakara Motejla, který přispívá k vytváření transparentního a nekorupčního prostředí a rozvoji právního státu v ČR.

Osamu Okamura - občanské sdružení reSITE

Osamu Okamura působil jako šéfredaktor architektonického časopisu a chce své zkušenosti zúročit při organizaci nového ročníku mezinárodního festivalu reSITE zaměřeného na zlepšení života ve městě.

Pavla Stine - o.s. Náruč

Pavla Stine bude příští rok spolupracovat s občanským sdružením Náruč, které provozuje tréninkovou kavárnu Modrý domeček pro osoby s mentálním postižením. Pavla by ráda v prostorách nad kavárnou rozjela výrobu čerstvých těstovin a restauraci. Využije své bohaté zkušenosti z působení v USA, kde pracovala jako kuchařka a manažerka péče o zákazníky v Chicagu.

Markéta Sirotková - Asistence o.s.

Markéta Sirotková se zabývala vedením PR a CSR projektů ve společnosti Santé Network. Příští rok stráví spoluprací s občanským sdružením Asistence, v němž se bude snažit zvýšit počet klientů, kteří získají a udrží si kvalifikované pracovní místo. Ráda by také zlepšovala nabídky kvalifikovaných pracovních pozic pro osoby s těžkým kombinovaným zdravotním postižením.

David Kalika - Portus Praha, sociální podnik Dobroty s příběhem

David Kalika je grafik, animátor a kreativec, který chce společně s občanským sdružením Portus Praha umožnit lidem žít samostatný a plnohodnotný život. Cílem jeho projektu je zaměstnat postižené a znevýhodněné lidi v sociálním podniku vyrábějícícm výrobky zvané Dobroty s příběhem, které jsou pak distribuovány do pražských kaváren a restaurací a prodávány na farmářských trzích.

Michal Dolejš - nezisková organizace Green Doors

Michal Dolejš přichází do vegetariánské tréninkové restaurace Mlsná kavka z pozice marketingového specialisty Vodafonu. Jeho úkolem zde bude zajistit rozvoj restaurace tak, aby poskytovala kvalitní služby jak strávníkům, tak klientům s duševním onemocněním, kteří zde procházejí pracovní rehabilitací.

Tomáš Kandel  - Junák

Tomáš Kandel přichází do Junáka z pozice metodika komunikačního centra České pojišťovny. Svými zkušenostmi by chtěl pomoci více zviditelnit skautské ekologické školicí centrum Kaprálův mlýn. Programy ekologické výchovy pro školy z celé ČR by měly pomoci zajistit centru ekonomickou samostatnost.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy