Před pěti lety vyhrál muž z Pardubicka 2,46 miliardy. Dechberoucí rekord dosud trvá

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
14. 5. 2020 16:32
Mezinárodní číselná loterie Eurojackpot se hraje od března 2012, v Česku od října 2014 prostřednictvím loterijní společnosti Sazka. Už 15. května 2015 v ní sázkař z Pardubického kraje vyhrál 2,466 miliardy korun. To je suverénně nejvyšší výhra, která byla v Česku dosažena. Loni v červnu vyhrál další sázkař zhruba o miliardu méně.
Sazka (ilustrační foto)
Sazka (ilustrační foto) | Foto: Sazka

Před pěti lety vyhrál sázkař z Čech 2,466 miliardy korun. O vyhrané peníze se výherce, který vsadil v Pardubickém kraji, přihlásil po 26 dnech. V případě nadnárodní hry Eurojackpot musely být peníze k výplatě výhry do Česka zaslány z konsorcia 18 účastnických zemí.

Výherce dostal celou částku, neboť výhry z loterií, sázek a podobných her byly od daně z příjmů osvobozeny. Od letoška se ale platí z milionových výher daň 15 procent.

Druhý český miliardář z Eurojackpotu se o výhru 1,412 miliardy korun přihlásil loni 15. června. Vsadil on-line přes internet na stránkách loterijní společnosti. Mluvčí firmy Václav Friedmann k tomu řekl, že jde o nejvyšší výhru na internetu v historii České republiky.

Nejvyšší výhra v domácí Sportce padla v září 2013 na Chrudimsku. Výherce pomocí náhodných tipů získal 399,9 milionu korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy