Před pěti lety vyhrál muž z Pardubicka 2,46 miliardy. Dechberoucí rekord dosud trvá

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
14. 5. 2020 16:32
Mezinárodní číselná loterie Eurojackpot se hraje od března 2012, v Česku od října 2014 prostřednictvím loterijní společnosti Sazka. Už 15. května 2015 v ní sázkař z Pardubického kraje vyhrál 2,466 miliardy korun. To je suverénně nejvyšší výhra, která byla v Česku dosažena. Loni v červnu vyhrál další sázkař zhruba o miliardu méně.
Sazka (ilustrační foto)
Sazka (ilustrační foto) | Foto: Sazka

Před pěti lety vyhrál sázkař z Čech 2,466 miliardy korun. O vyhrané peníze se výherce, který vsadil v Pardubickém kraji, přihlásil po 26 dnech. V případě nadnárodní hry Eurojackpot musely být peníze k výplatě výhry do Česka zaslány z konsorcia 18 účastnických zemí.

Výherce dostal celou částku, neboť výhry z loterií, sázek a podobných her byly od daně z příjmů osvobozeny. Od letoška se ale platí z milionových výher daň 15 procent.

Druhý český miliardář z Eurojackpotu se o výhru 1,412 miliardy korun přihlásil loni 15. června. Vsadil on-line přes internet na stránkách loterijní společnosti. Mluvčí firmy Václav Friedmann k tomu řekl, že jde o nejvyšší výhru na internetu v historii České republiky.

Nejvyšší výhra v domácí Sportce padla v září 2013 na Chrudimsku. Výherce pomocí náhodných tipů získal 399,9 milionu korun.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy