PPF prodá třicetiprocentní podíl v Cetin Group. Menšinovým vlastníkem bude fond GIC

ČTK ČTK
18. 10. 2021 9:24
Skupina PPF prodává třicetiprocentní podíl v provozovateli sítí Cetin Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině Cetin zachová majoritu 70 procent. PPF to uvedla na webu. Vypořádání transakce podléhá schválení příslušných regulačních úřadů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti o její finanční stránce. Nový menšinový vlastník získá odpovídající zastoupení v představenstvu Cetin Group.

"Jako dlouhodobý investor věříme, že sektor digitální infrastruktury dál významným způsobem poroste. Cetin, jako přední telekomunikační platforma ve střední a východní Evropě, má všechny předpoklady k tomu, aby měl prospěch z tohoto růstu," uvedl investiční ředitel GIC Ang Eng Seng. Dodal, že fond je odhodlán budovat dlouhodobé partnerství s vedením PPF a Cetin.

Generálního ředitele skupiny PPF Ladislava Bartoníčka těší uzavření partnerství s významným a respektovaným mezinárodním investorem. Podle PPF je transakce výrazem důvěry jednoho z nejvýznamnějších světových investorů ve strategii rozvíjet a provozovat rozsáhlé pevné a mobilní telekomunikační sítě a nabízet infrastrukturu jako službu operátorům na retailovém trhu.

Generální ředitel Cetin Group Juraj Šedivý očekává, že se s novým partnerstvím firmě otevřou nové možnosti a příležitosti pro další růst.

Cetin vznikl v roce 2015 oddělením infrastruktury od telekomunikačního operátora O2 Czech Republic. Jako skupina funguje od roku 2020, kdy se oddělila infrastruktura od operátorů, kteří pod značkou Telenor působí v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. Součástí telekomunikačního portfolia PPF jsou od roku 2018.

GIC je globální investiční společnost založená roku 1981. Má investice ve více než 40 zemích světa.

Video: "Jsem Petr Kellner, podnikatel a táta." PPF zveřejnila zpověď tragicky zesnulého šéfa

"Jsem Petr Kellner, podnikatel a táta." PPF zveřejnila zpověď tragicky zesnulého šéfa. | Video: Twitter/ Vladimír Mlynář
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Spojené státy, EU, Británie a Kanada oznámily nové sankce proti Bělorusku, které viní z porušování práv a organizování migrace, píše AFP.

Další zprávy