PPF vytěsní drobné akcionáře a ovládne celý CETIN. Akcií operátora O2 se změna netýká

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 11. 2015 17:27
Za jednu akcii by měli drobní akcionáři společnosti CETIN dostat 172,4 koruny. PPF naopak již dříve oznámila, že nehodlá vytěsňovat akcionáře operátora O2, ve kterém má rovněž majoritu.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Investiční skupina PPF navrhne na valné hromadě společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) vytěsnění minoritních akcionářů. Za jednu akcii by měli dostat 172,4 koruny. Oznámili to dnes zástupci PPF s tím, že o svolání hromady požádali firmu v pondělí.

PPF naopak již dříve oznámila, že nehodlá vytěsňovat akcionáře operátora O2, ve kterém má rovněž majoritu.

PPF navrhne nucený přechod všech akcií ostatních akcionářů CETIN na takzvaného hlavního akcionáře, kterým je společnost PPF A4. Ta v současnosti vlastní přes 90 procent CETIN, který vznikl letos v červnu oddělením sítí a datových center od O2.

Cena byla stanovena nezávislým znaleckým posudkem Ernst & Young, který bude k dispozici všem akcionářům CETIN.

Nabídka na akcii CETIN spolu s aktuální hodnotou akcie O2 na pražské burze představuje v součtu přibližně 403 korun. Akviziční cena, kterou před dvěma lety skupina PPF zaplatila za původní O2 španělské Telefonice, byla přitom 305 korun za akcii. Dalších téměř 50 korun získali v tomto období akcionáři na dividendách.

Skupina PPF Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva ve výši 21,3 miliardy eur. V České republice působí skupina v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v telekomunikacích, realitách či biotechnologiích.

 

Právě se děje

Další zprávy