PPF koupila nejvyšší pražský mrakodrap City Tower

ČTK ČTK
29. 5. 2014 17:32
Již na začátku května koupi schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Budova City Tower na Pankráci
Budova City Tower na Pankráci | Foto: ECM

Praha - Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera koupila společnost City Tower, provozovatele nejvyššího pražského mrakodrapu City Tower.

Dokončení akvizice mrakodrapu na pražském Pankráci potvrdil mluvčí PPF Radek Stavěl.

"Mohu potvrdit, že skupina PPF Real Estate dokončila akvizici administrativního objektu City Tower," sdělil Stavěl s tím, že další podrobnosti včetně kupní ceny firma zveřejňovat nebude.

Koupi druhé nejvyšší budovy v Česku na začátku května schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Mrakodrap City Tower má 27 nadzemních pater a měří 109 metrů. Podle Stavěla je v současné době obsazen z více než 95 procent.

Budova už v minulosti majitele měnila. Společnost Marpona ji před dvěma lety prodala firmě Consideratio z holdingu Proxy-Finance. Cenu ani jedna strana nezveřejnila, v roce 2009 však Marpona za administrativní budovu zaplatila developerovi ECM 130 milionů eur.

City Tower na pražské Pankráci měla být původně novým sídlem Českého rozhlasu. Stavební povolení na ni úřady vydaly již v roce 1983, dlouho ale šlo pouze o rozestavěné a opuštěné torzo. Objekt koupila v roce 2000 společnost ECM, kolaudace se po výrazné přestavbě uskutečnila v roce 2007. 

Vyšší než pražský City Tower je od loňska brněnský AZ Tower, který měří 111 metrů. Skupina PPF plánuje také stavbu nejvyšší české budovy. Vyrůst by měla na pražském Chodově, v současné době firma žádá úřady o územní povolení. Dvě věže, nazvané Prague Eye Towers, mají měřit 139 a 128 metrů.

Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes pojišťovnictví, nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko do Asie. Skupina vlastní aktiva zhruba za 22 miliard eur.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy