Některé lahve s LPG mohou vybuchnout, varuje dodavatel. Vyzývá lidi k výměně

Ekonomika Ekonomika
11. 3. 2016 10:44
Firma žádá zákazníky, kteří v období od 1. srpna 2015 zakoupili pětikilogramovou lahev LPG a ještě ji nepoužili, respektive používali ji jen krátce, aby si preventivně nechali lahev zkontrolovat a bezplatně vyměnit.
LPG lahev od společnosti Flaga
LPG lahev od společnosti Flaga | Foto: Flaga

Praha – Některé pětikilogramové LPG lahve od společnosti Flaga mohou obsahovat vyšší množství plynu, než stanovuje norma. Firma varuje, že tím může dojít ke zvýšení tlaku v lahvi a úniku plynu. V uzavřené místnosti za nepříznivých okolností by se tak mohla vytvořit potenciálně výbušná směs plynu a vzduchu.

Firma proto žádá zákazníky, kteří v období od 1. srpna 2015 zakoupili pětikilogramovou lahev LPG a ještě ji nepoužili, respektive používali ji jen krátce, aby si preventivně nechali lahev zkontrolovat. „Všechny potenciálně dotčené lahve bezplatně vyměníme. Podrobnější informace lze získat na lince 844 111 155,“ říká mediální zástupce společnosti Roman Pavlík.

Do okamžiku kontroly a výměny je potřeba na lahvi uzavřít ventil a umístit ji mimo uzavřenou místnost a mimo působení slunečního či jiného tepelného záření. Pokud by v místnosti, kde se láhev původně nacházela, byl cítit plyn, je nutné otevřít okna, vyvětrat a nepoužívat takzvané zdroje iniciace – například otevřený oheň, světlo, zapalovač a podobně.

„Pokud už byla lahev používaná s plynovým vařičem celkově více jak tři hodiny, objem plynu se už snížil na běžnou hladinu a nehrozí žádná komplikace,“ dodává.
Společnost Flaga, která je největším dodavatelem paliva LPG v České republice, se zákazníkům za způsobené komplikace omlouvá. Problém se může týkat zhruba 400 lahví.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy