Mitsubishi bude ve Slaném vyrábět součástky pro elektromobily

ČTK ČTK
6. 3. 2019 15:18
Japonská automobilka Mitsubishi bude ve Slaném v nové hale vyrábět součástky pro elektromobily, provoz má začít příští rok. Uvedl to server týdeníku Euro.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ford

Do nové haly hodlá společnost investovat více než 240 milionů korun, informovala firma v tiskové zprávě. Společnost už ve městě působí téměř 20 let a zaměstnává zde přes 400 lidí.

Nově zastavěná plocha zabere téměř 10 tisíc čtverečních metrů. Konkrétním produktem z připravované výroby bude speciální integrovaný startér a generátor (ISG) pro automobilový průmysl, jenž snižuje emise a má vyšší účinnost. Používat se bude u hybridních elektromotorů, u kterých se očekává v příštích letech především v Evropě značné rozšíření.

Společnost Mitsubishi Electric Automotive Czech podle obchodního rejstříku dosáhla v období od dubna 2017 do března 2018 zisku přes 86 milionů korun. Jde o dceřinou společnost japonské Mitsubishi Electric Corporation. Závod ve Slaném vyrábí a dodává elektrické rotační a elektronické součástky pro automobilový průmysl pro evropský trh, například kontrolní jednotky či alternátory.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy