Kellnerova PPF vydělala 10 miliard. I přes krizi v Rusku

Milan Mikulka
29. 5. 2015 10:36
Za drtivou většinou zisku stojí prodej podílu v Energetickém a průmyslovém holdingu Danielu Křetínskému a lidem kolem J&T.
Sídlo skupiny PPF
Sídlo skupiny PPF | Foto: PPF

Praha - Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera loni vydělala 370 milionů eur, v přepočtu 10 miliard korun. Loni to bylo o tři miliardy korun víc. Za poklesem stojí zejména krize ruské ekonomiky, která citelně zasáhla nejdůležitější firmu Kellerova impéria - poskytovatele spotřebitelských úvěrů Home Credit. Pro něj je Rusko hlavním trhem.

Za drtivou většinou zisku stojí prodej podílu v Energetickém a průmyslovém holdingu Danielu Křetínskému a lidem kolem J&T. Zisk na této transakci činil 362 milionů eur, stojí ve zprávě, kterou firma zveřejnila na svých webových stránkách. Bez prodeje tohoto podílu by byl zisk celé skupiny nepatrný.

Výnosy skupiny vzrostly o dvanáct procent na 7 miliard eur, tedy zhruba 192 miliard korun. "Meziroční růst objemu aktiv i výnosů je výsledkem zejména naší akvizice O2. Naopak na ziskovosti se negativně odrazil především pokles ruské ekonomiky a devalvace rublu," komentovala výsledky finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

"V letošním roce pokračujeme v opatřeních na zmírnění dopadů ruské krize na naše hospodaření a soustřeďujeme se na další růst spotřebitelského financování v Asii. V České republice je zásadním projektem oddělení infrastrukturní společnosti Cetin od O2," dodala Jirásková.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy