Jančura chce prodat Student Agency, žluté vlaky a autobusy však bude rozvíjet dál

Ekonomika Ekonomika
23. 5. 2018 9:49
Radim Jančura podle Hospodářských novin prodává Student Agency. Peníze z prodeje chce patrně směřovat na rozvoj vlakové a autobusové dopravy pod značkou RegioJet.
Jančura chce prodat Student Agency, žluté vlaky a autobusy bude rozvíjet dál | Video: Veronika Bucková, Zdeněk Bašus, Adam Váchal

Brno - Po více než dvaceti letech se Radim Jančura zbavuje jednoho z největších prodejců letenek v Česku Student Agency. O prodeji informovaly Hospodářské noviny, které nahlédly do dokumentů pro možné investory. Český podnikatel se chce nyní zaměřit na vlakovou a autobusovou dopravu RegioJet.

Hodnota transakce by se podle dokumentu měla pohybovat okolo jedné miliardy korun. Prodej Student Agency ovšem mluvčí firmy nepotvrdil.

"Prodej Student Agency nebo části jejích aktiv určitě není na pořadu dne. Jako úspěšná firma, která je jedničkou v řadě oborů, je samozřejmě dlouhodobě a opakovaně oslovována potenciálními zájemci, kteří projevují zájem. Soustředíme se ale dále na vlastní rozvoj byznysu a jeho jednotlivých částí," řekl mluvčí Aleš Ondrůj.

Jančura se již zkraje letošního roku zbavil prodělečné taxislužby Tick Tack

 

Právě se děje

před 16 minutami

Čínský daviscupový tým kvůli koronaviru opustil Světovou skupinu I

Epidemie koronaviru zrušila daviscupový zápas čínských tenistů v Rumunsku. Mezinárodní federace ITF dnes oznámila, že souboj plánovaný na 6. a 7. března ve městě Piatra Neamt se neuskuteční, protože tým Číny nemůže odcestovat.

Nemoci COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, podlehlo v pevninské Číně již na 1900 lidí. Nakažených je přes 72 tisíc. Tenisté Rumunska proto postoupili do Světové skupiny I bez boje a Číňané spadli o úroveň níže.

Kvůli koronaviru byla na čínském území zrušena řada jiných sportovních akcí včetně halového mistrovství světa v atletice, Velké ceny formule 1 nebo lyžařských závodů Světového poháru.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 16 minutami

Dálnice D8 u Ústí se po 13 hodinách otevřela, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnice D8 u Ústí nad Labem byla v úterý zhruba 13 hodin uzavřená kvůli nehodě dvou kamionů, při níž jeden z řidičů zemřel a druhý byl zraněn. Nehoda se stala kolem 4:00 ráno přibližně na 77. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl plně obnoven až po 17. hodině.

Další zprávy