Jančura chce prodat Student Agency, žluté vlaky a autobusy však bude rozvíjet dál

Ekonomika Ekonomika
23. 5. 2018 9:49
Radim Jančura podle Hospodářských novin prodává Student Agency. Peníze z prodeje chce patrně směřovat na rozvoj vlakové a autobusové dopravy pod značkou RegioJet.
Jančura chce prodat Student Agency, žluté vlaky a autobusy bude rozvíjet dál | Video: Veronika Bucková, Zdeněk Bašus, Adam Váchal

Brno - Po více než dvaceti letech se Radim Jančura zbavuje jednoho z největších prodejců letenek v Česku Student Agency. O prodeji informovaly Hospodářské noviny, které nahlédly do dokumentů pro možné investory. Český podnikatel se chce nyní zaměřit na vlakovou a autobusovou dopravu RegioJet.

Hodnota transakce by se podle dokumentu měla pohybovat okolo jedné miliardy korun. Prodej Student Agency ovšem mluvčí firmy nepotvrdil.

"Prodej Student Agency nebo části jejích aktiv určitě není na pořadu dne. Jako úspěšná firma, která je jedničkou v řadě oborů, je samozřejmě dlouhodobě a opakovaně oslovována potenciálními zájemci, kteří projevují zájem. Soustředíme se ale dále na vlastní rozvoj byznysu a jeho jednotlivých částí," řekl mluvčí Aleš Ondrůj.

Jančura se již zkraje letošního roku zbavil prodělečné taxislužby Tick Tack

 

Právě se děje

před 56 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy