Apple ukázal další generaci iPhonů. V Česku se začnou prodávat koncem září

Apple ukázal další generaci iPhonů. V Česku se začnou prodávat koncem září
Telefony budou například disponovat čipem A15 Bionic, který jim zajistí vyšší výkon.
Společnost Apple ukázala světu další generaci chytrých telefonů iPhone.
Šéf technologického giganta Apple Tim Cook drží nový iPhone. V pozadí vidíte notoricky známé logo společnosti - nakousnuté jablko.
... a hodinek Apple Watch. Nové hodinky nabídnou například větší displej a rychlejší nabíjení. V Česku se podle společnosti začnou prodávat později na podzim.
Foto: Reuters
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
15. 9. 2021 12:09
Americká technologická společnost Apple představila další generaci chytrých telefonů iPhone. Přístroje iPhone 13 jsou například vybaveny novým čipem A15 Bionic, který jim zajistí vyšší výkon. Jejich cena bude v Česku začínat na 19 990 korunách. Vedle toho firma ukázala také novou verzi počítačových tabletů iPad a hodinek Apple Watch.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy