Gambrinus nabídne novou dvanáctku. Dosavadní lidé neznali

Radek Pecák Radek Pecák
29. 7. 2015 18:46
Pivovar chce změnit poměr mezi prodejem svých výčepních piv a ležáků.
Gambrinus chce oslovit hosty restaurací i novou dvanáctkou.
Gambrinus chce oslovit hosty restaurací i novou dvanáctkou. | Foto: Gambrinus

Plzeň - Pivovar Gambrinus ze skupiny Plzeňský Prazdroj chce dát lidem výrazněji najevo, že nabízí i jiné pivo než desítku. Od srpna nabídne restauracím novou nepasterizovanou dvanáctku.

"Má stupňovitost 12,25. Je v ní tedy více sladových látek, více chmele a není pasterizovaná, abychom zachovali její čerstvější chuť," říká sládek pivovaru Pavel Zítek. Lidé by v něm měli cítit pouze chmel a slad, dodává.

Obsah alkoholu je 5,2 procent, což je o dvě desetiny více, než měla původní dvanáctka. Nový ležák bude sladší než Prazdroj, ale hořčejší než Budvar.

"Pivo bude k dostání pouze v restaruacích a v čepované formě," upřesňuje Zítek. Do obchodů Gambrinus nadále dodává dvanáctistupňový ležák Gambrinus Premium.

Gambrinus hodlá v budoucnosti změnit poměr mezi prodejem svých výčepních piv a ležáků. "Dosud je to devedesát procent k deseti ve prospěch desítky. Musíme přiznat, že s výjimkou několika převážně hornických regionů dosud nebyla naše dvanáctka vůbec známá," uvádí Zítek. Desítka je podle něj "určená na zahnání žízně během pracovního týdne, zatímco dvanáctka je pivo pro posezení s přáteli".

Do budoucnosti neplánuje Gambrinus rozšířit nabídku o nový stále vařený typ piva. Zůstane u desítky, jedenáctky, dvanáctky a tmavého piva. "Chceme ale připravovat třeba každý měsíc jiný typ speciálu," dodává Zítek.

Letošní léto si Gambrinus z hlediska prodeje velmi pochvaluje. "Za posledních deset let nepamatuji lepší," říká obchodní ředitel pro gastronomii Tomáš Mráz.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy