Foto: Sídlo jako jeden velký strom. Státní Lesy ČR chtějí jít příkladem

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Státní podnik Lesy ČR si v mezinárodní soutěži vybral, jak má vypadat jeho nové sídlo. Vznikne v Hradci Králové ve stejné lokalitě jako dosavadní sídlo postavené v 70. letech (na snímku).
Současné sídlo už není vyhovující a komfortní pro zaměstnance, říká generální ředitel Daniel Szórád. Budovy nemají dobré tepelně-izolační vlastnosti, nedostačují kapacitně a nevyhovují ani požadavkům pro technické zázemí IT. A rekonstrukce není z technických důvodů reálná.
V soutěži uspěli brněnští architekti Chybik+Kristof Architects & Urban Designers ve spolupráci s K4 architects & engineers a inženýrem Ivo Stolkem. Zleva Ondřej Chybík, Jan Stolek a Michal Krištof.
„Porota se jednohlasně shodla. Zaujalo řešení celého prostoru, tedy nejen budovy určené pro zaměstnance, ale také jejího okolí, což ocení především veřejnost. Brněnští architekti ukázali flexibilitu, schopnost naslouchat a schopnost spolupráce,“ vysvětluje Szórád.
Foto: Chybik + Kristof Architects & Urban Designers
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 1. 2. 2017 20:25
Při pohledu shora tvoří budoucí sídlo Lesů ČR šest křídel, která připomínají kmen a pětici větví.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy