Foto: Sídlo jako jeden velký strom. Státní Lesy ČR chtějí jít příkladem

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Státní podnik Lesy ČR si v mezinárodní soutěži vybral, jak má vypadat jeho nové sídlo. Vznikne v Hradci Králové ve stejné lokalitě jako dosavadní sídlo postavené v 70. letech (na snímku).
Současné sídlo už není vyhovující a komfortní pro zaměstnance, říká generální ředitel Daniel Szórád. Budovy nemají dobré tepelně-izolační vlastnosti, nedostačují kapacitně a nevyhovují ani požadavkům pro technické zázemí IT. A rekonstrukce není z technických důvodů reálná.
V soutěži uspěli brněnští architekti Chybik+Kristof Architects & Urban Designers ve spolupráci s K4 architects & engineers a inženýrem Ivo Stolkem. Zleva Ondřej Chybík, Jan Stolek a Michal Krištof.
„Porota se jednohlasně shodla. Zaujalo řešení celého prostoru, tedy nejen budovy určené pro zaměstnance, ale také jejího okolí, což ocení především veřejnost. Brněnští architekti ukázali flexibilitu, schopnost naslouchat a schopnost spolupráce,“ vysvětluje Szórád.
Foto: Chybik + Kristof Architects & Urban Designers
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 1. 2. 2017 20:25
Při pohledu shora tvoří budoucí sídlo Lesů ČR šest křídel, která připomínají kmen a pětici větví.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy