Fotky: Praha strašidelná. V okolí magistrály se špatně žije i chodí, rodí se plán velké proměny

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Zastavit se na kávu? Jediné přívětivé místo pod magistrálou u Florence je zdejší McDonald´s. K popíjení kávy na zahrádce by to tu ovšem moc nelákalo.
Stánek kultury – Muzeum hlavního města Prahy – za vozovou hradbou.
Okolo magistrály je sice velké množství parků, zdržovat se v nich ovšem chce jen málokdo. Cílem je spíše dostat se co nejrychleji na druhou stranu.
Tramvajová zastávka Těšnov. Dříve tu stálo výstavní klasicistní nádraží – odstřeleno bylo kvůli magistrále v roce 1985.
Foto: IPR Praha
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 3. 2017 14:12
Pražská magistrála – pro automobilisty nezbytná dopravní tepna, pro chodce a obyvatele okolních domů noční můra.

Od 70. let rozřezává magistrála Prahu na dvě poloviny. Denně po ní projede 100 000 automobilů. V bezprostřední blízkosti zároveň sídlí významné kulturní budovy a veřejné instituce. Už od 90. let se debatuje o tom, jak její okolí v centru Prahy změnit, zatím však bez výsledku. Loni na podzim uzavřela Praha smlouvu se světoznámou dánskou kanceláří Gehl Architects. Návrh, jak okolí magistrály zlepšit, odevzdají architekti v červnu. Připravují jej společně s urbanisty z Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). Podívejte se, jak IPR hodnotí současný stav okolí magistrály.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy