reklama
 
 

Přes elektronickou evidenci už prošlo 100 milionů účtenek, oznámil Babiš

11. 1. 2017
Do EET je zatím zapojeno téměř 43 tisíc podnikatelů. Od 1. března letošního roku se EET dotkne největší skupiny podnikatelů – velkoobchodních a maloobchodních firem, tedy asi 250 000 subjektů.

Praha – Dnes po poledni byla systémy finanční správy zpracována v elektronické evidenci tržeb stomiliontá účtenka. Na Twitteru o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Do EET je podle údajů serveru etrzby.cz zatím zapojeno 42 803 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se měla první vlna EET pro hotely a restaurace od loňského 1. prosince týkat zhruba 40 000 podnikatelů. Obchodní firmy, kterých se od letošního března týká druhá vlna EET, o tento systém ale zatím příliš zájem nemají, uvedla v úterý náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.

Elektronická evidence tržeb (EET) odstartovala loni 1. prosince, kdy se týkala podnikatelů v pohostinství a ubytovacích službách. Od 1. března letošního roku se EET dotkne největší skupiny podnikatelů – velkoobchodních a maloobchodních firem, tedy asi 250 000 subjektů. Poté v roce 2018 budou postupně následovat i další obory podnikání.

Vláda si od EET slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků.

autor: ČTK | 11. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama