Exekutorská komora podává trestní oznámení kvůli spamu

Ekonomika Ekonomika
21. 7. 2014 12:03
Spamový útok se odehrál v úterý 15. července, exekutoři jsou od té doby zahlceni tisícovkami dotazů.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha – Exekutorská komora ČR podává hromadné trestní oznámení v kauze falešných exekučních výzev. „Pachateli hrozí až 12 let vězení,“ říká mluvčí komory Petra Báčová.

Spamový útok se odehrál v úterý 15. července, další vlny nenásledovaly. Komora i pracovníci jednotlivých exekutorských úřadů od té doby vyřizují tisíce dotazů. „Kvůli krizové situaci nadále není možné standardně vyřizovat běžnou administrativní agendu. Některé úřady musely pro tento mimořádný stav vyčlenit speciální pracovníky,“ upřesňuje Báčová.

Exekutorská komora ČR nemá informace o tom, že by některý adresát zaslal finanční plnění na bankovní účty uvedené ve falešných výzvách. „Obdrželi jsme však tisíce podání, v nichž lidé uvádějí, že otevřeli složku, jež obsahuje vir, nebo že odpověděli na spam. V takových případech doporučujeme spustit důkladnou kontrolu počítače antivirovým programem, případně se obrátit na IT odborníky,“ dodává mluvčí.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicky nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy