Do Česka míří americký módní řetězec Forever 21, láká na dostupné ceny

Jana Kohoutová ČTK Eliška Dokulilová, Jana Kohoutová, ČTK
28. 7. 2016 13:30
Americká módní značka Forever 21 otevře na podzim svoji první prodejnu v Česku - konkrétně v pražském Centru Černý Most. Řetězec nabízí takzvanou fast fashion - módu z přehlídkových mol za příznivé ceny.
Forever 21. Ilustrační foto
Forever 21. Ilustrační foto | Foto: Forever 21

Praha - Na český trh se chystá americká značka Forever 21. První pobočku v tuzemsku otevře v pražském Centru Černý Most letos na podzim. Prodejní plocha prodejny bude přibližně 1300 metrů.

Řetězec se zařadí mezi další módní společnosti, jako jsou H&M, Zara nebo Topshop, které se v Česku specializují na takzvanou fast fashion - tedy módu, která se snaží kopírovat trendy z přehlídkových mol co možná nejrychleji.

Z pohledu běžného spotřebitele jde o cenově dostupnou módu. V USA je značka oblíbená zejména mezi teenagery a dvacetiletými, na své si nicméně přijdou všechny věkové kategorie.

Rychle se měnící móda udává tempo oděvního průmyslu ve velké části světových zemí. "Právě fast fashion řetězce dokážou ušít kousky podobné těm z pařížských a milánských přehlídek, které jsou přitom cenově dostupné pro většinovou společnost. Hlad po takovém typu módy tu rozhodně bude ještě dlouho," říká kreativní ředitel Mercedes-Benz Fashion Weeku Lukáš Loskot, kterého proto nástup nových značek s "rychlou módou" na český trh nepřekvapuje.

"Náš nový obchod v Praze bude odrážet nejenom celosvětové módní trendy, ale rovněž všem zákazníkům zprostředkuje zážitek z moderního nakupování," tvrdí Alexandros Doukas, ředitel společnosti Teren Management Europe, která značku prostřednictvím franšízy uvádí na evropské trhy.

Řetězec Forever 21 měl dosud v Evropě "kamenné prodejny" v devíti zemích, převážně na západ od České republiky. Nejbližší prodejna je ve Vídni. Vedle České republiky plánuje firma do konce letošního roku expanzi do dalších čtyř evropských zemí – na Slovensko, do Polska, Rumunska a Portugalska.

Otevření pražské prodejny může pomoci i lidem nakupujícím módu na internetu. Ti dosud mohli nakupovat přes e-shop Forever 21 s poplatkem za doručení ve výši šest eur (přibližně 162 korun). Pokud objednávka přesáhne 75 eur (2025 korun), nabízí společnost doručení zdarma. Osobní vyzvednutí pak bylo možné na jakékoli pobočce, nejbližší byla už zmíněná Vídeň.

Společnost byla založena v Los Angeles v roce 1984. Dnes je značka Forever 21 jedním z největších specializovaných prodejců ve Spojených státech amerických. V současnosti provozuje více než 730 obchodů ve 48 zemích světa.

Mezi největší tuzemské prodejce oděvů patří Lidl, Tesco Stores, Hennes & Mauritz, C&A moda, KiK, New Yorker či Takko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy