Do Česka míří americký módní řetězec Forever 21, láká na dostupné ceny

Jana Kohoutová ČTK Eliška Dokulilová, Jana Kohoutová, ČTK
28. 7. 2016 13:30
Americká módní značka Forever 21 otevře na podzim svoji první prodejnu v Česku - konkrétně v pražském Centru Černý Most. Řetězec nabízí takzvanou fast fashion - módu z přehlídkových mol za příznivé ceny.
Forever 21. Ilustrační foto
Forever 21. Ilustrační foto | Foto: Forever 21

Praha - Na český trh se chystá americká značka Forever 21. První pobočku v tuzemsku otevře v pražském Centru Černý Most letos na podzim. Prodejní plocha prodejny bude přibližně 1300 metrů.

Řetězec se zařadí mezi další módní společnosti, jako jsou H&M, Zara nebo Topshop, které se v Česku specializují na takzvanou fast fashion - tedy módu, která se snaží kopírovat trendy z přehlídkových mol co možná nejrychleji.

Z pohledu běžného spotřebitele jde o cenově dostupnou módu. V USA je značka oblíbená zejména mezi teenagery a dvacetiletými, na své si nicméně přijdou všechny věkové kategorie.

Rychle se měnící móda udává tempo oděvního průmyslu ve velké části světových zemí. "Právě fast fashion řetězce dokážou ušít kousky podobné těm z pařížských a milánských přehlídek, které jsou přitom cenově dostupné pro většinovou společnost. Hlad po takovém typu módy tu rozhodně bude ještě dlouho," říká kreativní ředitel Mercedes-Benz Fashion Weeku Lukáš Loskot, kterého proto nástup nových značek s "rychlou módou" na český trh nepřekvapuje.

"Náš nový obchod v Praze bude odrážet nejenom celosvětové módní trendy, ale rovněž všem zákazníkům zprostředkuje zážitek z moderního nakupování," tvrdí Alexandros Doukas, ředitel společnosti Teren Management Europe, která značku prostřednictvím franšízy uvádí na evropské trhy.

Řetězec Forever 21 měl dosud v Evropě "kamenné prodejny" v devíti zemích, převážně na západ od České republiky. Nejbližší prodejna je ve Vídni. Vedle České republiky plánuje firma do konce letošního roku expanzi do dalších čtyř evropských zemí – na Slovensko, do Polska, Rumunska a Portugalska.

Otevření pražské prodejny může pomoci i lidem nakupujícím módu na internetu. Ti dosud mohli nakupovat přes e-shop Forever 21 s poplatkem za doručení ve výši šest eur (přibližně 162 korun). Pokud objednávka přesáhne 75 eur (2025 korun), nabízí společnost doručení zdarma. Osobní vyzvednutí pak bylo možné na jakékoli pobočce, nejbližší byla už zmíněná Vídeň.

Společnost byla založena v Los Angeles v roce 1984. Dnes je značka Forever 21 jedním z největších specializovaných prodejců ve Spojených státech amerických. V současnosti provozuje více než 730 obchodů ve 48 zemích světa.

Mezi největší tuzemské prodejce oděvů patří Lidl, Tesco Stores, Hennes & Mauritz, C&A moda, KiK, New Yorker či Takko.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy