Deichmann v ČR roste. Prodal více bot a chystá nové prodejny

ČTK ČTK
20. 7. 2015 15:17
Tržby i zisk prodejce obuvi loni v Česku vzrostly o desetinu. Německá značka zde provozuje více jak stovku obchodů.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Deichmann

Praha - Tržby prodejce obuvi Deichmann v Česku loni stouply o devět procent na 1,89 miliardy korun. Zisk vzrostl o 11 procent na 176 milionů korun. Letos chce Deichmann otevřít tři nové obchody. Agentura ČTK to zjistila z výroční zprávy společnosti.

Společnost v Česku loni prodala 3,7 milionu párů obuvi, meziročně o 229 000 víc. Obrat vzrostl podle zprávy přes nepříznivé klimatické podmínky, které výrazným způsobem ovlivňují prodej sezónní obuvi.

Loni Deichmann otevřel sedm nových prodejen a osm prošlo modernizací. Celkem společnost provozovala v ČR 105 obchodů. "Deichmann-obuv plánuje v roce 2015 navýšit oproti roku 2014 celkový počet prodejen o cca tři prodejny," uvádí firma ve zprávě. Deichmann loni v březnu spustil v Česku internetový obchod.

Firma v Česku zaměstnává 623 lidí. Deichmann-obuv je dceřinou společností německého koncernu Deichmann-Schuhe Service, který vznikl v roce 1913 v Essenu, v Česku je od roku 2003. Ve 23 evropských zemích a v USA firma loni dosáhla hrubého obratu 4,9 miliardy eur (zhruba 135 miliard Kč), což je nejvíce v její historii. Zaměstnává celkem 36 000 lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy