Jakou hračku pod stromeček? Zeptali jsme se v prodejnách na hity letošní sezóny

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 3. 11. 2019 10:19
Interaktivní zábava. To je podle velkých prodejců hraček oslovených Aktuálně.cz stále důležitější kritérium pro dětský dárek pod stromeček. Češi sice před Vánocemi nakupují ve velkém klasiku, jako jsou brusle či jízdní kola, u dětí je však podle obchodníků stále více patrný přesun od tradičních hraček k těm elektronickým - hitem letošních svátků tak letos budou nejrůznější roboti i "selfie sety".
Foto: Mall.cz

Roboti poslouchají příkazy i točí videa

Plastové autodráhy se svítícím autíčkem nebo interaktivní robot Zigy patří podle e-shopového portálu Mall.cz letos mezi nejprodávanější dětské hračky.

  • "Robot Zigy vyniká řadou schopností, jako je rozeznání 17 příkazů v češtině, nahrávání videa a focení nebo tančení na přehrávanou píseň," popisuje jeho technické možnosti pro Aktuálně.cz Veronika Poláková z tiskového oddělení nákupního portálu.

Zejména u dívek jsou podle Mall.cz nejvíce oblíbené nejrůznější panenky a miminka. "O něco starší holčičky si přejí různé kreativní sady a velmi oblíbené jsou například sady make-up s rtěnkou, lesky na rty, tvářenkou a očními stíny. Velký zájem očekáváme také o různé selfie sety, jako selfie mikrofony nebo tyče pro natáčení se při tancování a podobně," popisuje Poláková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
Další zprávy