Jakou hračku pod stromeček? Zeptali jsme se v prodejnách na hity letošní sezóny

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 3. 11. 2019 10:19
Interaktivní zábava. To je podle velkých prodejců hraček oslovených Aktuálně.cz stále důležitější kritérium pro dětský dárek pod stromeček. Češi sice před Vánocemi nakupují ve velkém klasiku, jako jsou brusle či jízdní kola, u dětí je však podle obchodníků stále více patrný přesun od tradičních hraček k těm elektronickým - hitem letošních svátků tak letos budou nejrůznější roboti i "selfie sety".
Foto: Mall.cz

Roboti poslouchají příkazy i točí videa

Plastové autodráhy se svítícím autíčkem nebo interaktivní robot Zigy patří podle e-shopového portálu Mall.cz letos mezi nejprodávanější dětské hračky.

  • "Robot Zigy vyniká řadou schopností, jako je rozeznání 17 příkazů v češtině, nahrávání videa a focení nebo tančení na přehrávanou píseň," popisuje jeho technické možnosti pro Aktuálně.cz Veronika Poláková z tiskového oddělení nákupního portálu.

Zejména u dívek jsou podle Mall.cz nejvíce oblíbené nejrůznější panenky a miminka. "O něco starší holčičky si přejí různé kreativní sady a velmi oblíbené jsou například sady make-up s rtěnkou, lesky na rty, tvářenkou a očními stíny. Velký zájem očekáváme také o různé selfie sety, jako selfie mikrofony nebo tyče pro natáčení se při tancování a podobně," popisuje Poláková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy