Česká pošta přeruší prodej sázek a losů. Dobíjení a prodej SIM karet zůstane

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2020 15:42
Česká pošta od čtvrtka dočasně zastavila poskytování všech sázkových služeb, loterijních a neloterijních služeb na všech pobočkách pro společnosti Sazka a Tipsport.net. Rozhodl o tom krizový štáb, sdělil mluvčí Matyáš Vitík.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sazka

"Nejde o zastavení těchto služeb, pouze nebudou poskytovány na pobočkách České pošty. Nadále budou dostupné v trafikách, na čerpacích stanicích nebo prostřednictvím internetu," uvedl mluvčí.

Kvůli zachování infrastruktury a potřeby obyvatel zůstává zachovaná služba dobíjení a prodej SIM karet všech mobilních operátorů SAZKAmobil, O2, Vodafone, T-mobile a Bleskmobil.

"Česká pošta je prodejním partnerem pro naše stírací losy. Respektuje a podporujeme její rozhodnutí omezit aktivity na jejích přepážkách na nezbytné minimum," sdělil ředitel úseku loterií společnosti Tipsport Jan Havel.

Podle mluvčího Sazky Václava Friedmanna zájem o loterie v posledních dnech logicky klesl. "Zákazníci stále mohou využít terminály Sazky v trafikách, na čerpacích stanicích a nebo jednoduše vsadit na našem webu. Právě u online sázení je od zavedení karantény patrný nárůst registrací. Počítáme s finančními dopady, ale v tuto chvíli je pro nás prioritou zejména aktivní pomoc Sazky v boji s koronavirem," doplnil.

Pošta od čtvrtka také zajišťuje posílání roušek a respirátorů mezi lidmi bez poštovného. Upozornila ale na to, že nerozdává roušky veřejnosti. "Tato informace neznamená, že by Česká pošta rozdávala roušky veřejnosti. Pošta pouze zdarma přepraví roušky mezi odesílatelem a adresátem, a to v případě, že jsou odesílány zdarma, bez požadavku zaplacení adresátem," dodal Vitík.

Pošta má podle čtvrtečních informací kvůli koronaviru uzavřených přes 120 poboček z 3200. Nákaza koronavirem se objevila v jednom z útvarů v pražské centrále firmy a také v nejvyšším managementu. Podle deníku Právo je jedním z nakažených i generální ředitel Roman Knap.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy