Vietnamci prodávali padělky za desítky milionů korun

Tereza Holanová Tereza Holanová
26. 9. 2011 14:31
Při kontrole inspekce objevila padělky více než 50 značek
Foto: Naďa Straková

Praha - Při kontrole vietnamské tržnice Lipový dvůr v Aši objevili inspektoři téměř 38 tisíc padělků chráněných obchodních značek. Česká obchodní inspekce (ČOI) o tom informovala na svých stránkách.

Zajištěné zboží napodobovalo více než padesát chráněných značek, jako například Adidas, Lacoste, Ed Hardy, Burton nebo Jack Wolfskin.

Ve většině případů se jednalo o textilní výrobky, dále například o obuv nebo hodinky. Kromě toho zástupci ČOI přišli na nelegální kopie hudebních a filmových nosičů, jejichž hodnota by - v ceně originálů - přesáhla 43 milionů korun.

V první fázi se inspektoři zaměřili na kontrolu stánků, které má pronajatých čtrnáct konkrétních podnikatelů. Dále pracovníci ČOI prověřili 27 anonymních budov. Ty po souhlasu krajské státní zástupkyně otevřela Policie ČR.

Jak kontrola tržnice ukázala, dané prostory ve většině případů sloužily ke skladování napodobenin. Padělané zboží zástupci ČOI zabrali. Do doby, než padne rozhodnutí o trestu prodejců těchto falzifikátu, budou výrobky uskladněné mimo dosah kontrolovaných osob.

S podnikateli, kteří padělky a nelegální kopie prodávali, ČOI po odborném posouzení výrobků zahájí správní řízení za to, že porušili zákon o ochraně spotřebitele.

Kontrolní akce proběhla 8. a 9. září. Podílelo se na ní celkem 25 inspektorů a několik dalších pracovníků ČOI v Plzeňském a Karlovarském kraji.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy