Už ne Špindl. Nejlepší lyžování bude na Klínovci

Radek Pecák Radek Pecák
15. 7. 2010 12:39
Nová sjezdovka povede z Klínovce do Jáchymova a bude měřit přes tři kilometry
Vysílač na vrcholu Klínovce
Vysílač na vrcholu Klínovce | Foto: Pavel Baroch

Jáchymov - Hodně ambiciózní projekt se chystá v Krušných horách. Ski areál na Klínovci se má stát největším lyžařským areálem v České republice. Díky vybudování sjezdovky z Klínovce do Jáchymova a propojení klínoveckého areálu s německým Fichtelbergem se bude moci po dokončení všech projektů v roce 2020 lyžovat na 40 kilometrech sjezdovek na jeden skipas.

Nová sjezdovka z Klínovce do Jáchymova bude s délkou přes tři kilometry jednou z nejdelších na českém území. Český a německý areál pak má propojit nová lanovka s dékou přes tři kilometry a s exotickým názvem Miriquidi. Projekt byl představen během dne otevřených dveří projektu Klínovec Meadows. 

Areály propojí tříkilometrová lanovka 

Již příští rok se začne na Klínovci s výstavbou moderní čtyřsedačkové lanovky s krytým sezením, tzv. bublinou. Kromě řady objektů pro rekreační bydlení hodlají investoři z Česka i z Německa vystavět také hotel, gastro a relaxační provozy.

"Klínovec a Krušné hory mají obrovský potenciál, navíc je zde krásná příroda, řada golfových hřišť či lázeňských měst, včetně nových moderních lázní v Jáchymově, které leží z druhé strany Klínovce," hodnotí lokalitu Vladimír Kropáček, zástupce developera a investora, společnosti Keilberg Meadows a.s.

Apartmány Klínovec Meadows budou umístěny jen 200 metrů od nástupní lanovky Klínovce Cena apartmánu 1+kk, se stáním a DPH se má vejít pod hranici 1,5 milionu korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy