Už ne Špindl. Nejlepší lyžování bude na Klínovci

Radek Pecák Radek Pecák
15. 7. 2010 12:39
Nová sjezdovka povede z Klínovce do Jáchymova a bude měřit přes tři kilometry
Vysílač na vrcholu Klínovce
Vysílač na vrcholu Klínovce | Foto: Pavel Baroch

Jáchymov - Hodně ambiciózní projekt se chystá v Krušných horách. Ski areál na Klínovci se má stát největším lyžařským areálem v České republice. Díky vybudování sjezdovky z Klínovce do Jáchymova a propojení klínoveckého areálu s německým Fichtelbergem se bude moci po dokončení všech projektů v roce 2020 lyžovat na 40 kilometrech sjezdovek na jeden skipas.

Nová sjezdovka z Klínovce do Jáchymova bude s délkou přes tři kilometry jednou z nejdelších na českém území. Český a německý areál pak má propojit nová lanovka s dékou přes tři kilometry a s exotickým názvem Miriquidi. Projekt byl představen během dne otevřených dveří projektu Klínovec Meadows. 

Areály propojí tříkilometrová lanovka 

Již příští rok se začne na Klínovci s výstavbou moderní čtyřsedačkové lanovky s krytým sezením, tzv. bublinou. Kromě řady objektů pro rekreační bydlení hodlají investoři z Česka i z Německa vystavět také hotel, gastro a relaxační provozy.

"Klínovec a Krušné hory mají obrovský potenciál, navíc je zde krásná příroda, řada golfových hřišť či lázeňských měst, včetně nových moderních lázní v Jáchymově, které leží z druhé strany Klínovce," hodnotí lokalitu Vladimír Kropáček, zástupce developera a investora, společnosti Keilberg Meadows a.s.

Apartmány Klínovec Meadows budou umístěny jen 200 metrů od nástupní lanovky Klínovce Cena apartmánu 1+kk, se stáním a DPH se má vejít pod hranici 1,5 milionu korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy