Solo Sušice končí. Výroba sirek se přesunuje do Asie

Ekonomika Ekonomika
14. 10. 2008 15:52
Důvodem ukončení výroby je dlouhodobá ztrátovost
Konec výroby sirek v Čechách. Solo Sušice propouští a zavírá provoz.
Konec výroby sirek v Čechách. Solo Sušice propouští a zavírá provoz. | Foto: Jaroslav Jiřička

Sušice - Sušické Solo na konci roku ukončí výrobu sirek. O práci přijde 55 ze současných 83 zaměntnanců.

Důvodem ukončení výroby je dlouhodobá ztrátovost, za kterou stojí silná koruna a vysoké náklady. Výroba se z největší pravděpodobností přesune do Indie, píší Finanční noviny.

"Hlavně vinou kurzu, ale i poklesu spotřeby zápalek v Evropě i ve světě ztrácíme každý měsíc významné finanční prostředky," uvedl ředitel společnosti Věroslav Puchinger.

Propuštění zaměstanci obdrží tříměsíční odstupné a někteří najdou práci v okolních dřevařských závodech Solodoor a HAAS Fertigbau.

Solo však končí pouze v České republice. Symbol nůžek se nadále bude objevovat na sirkách vyráběných v Asii podle české technologie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy