Škoda Auto sníží počet dodavatelů z 1 300 na třetinu

djl
4. 6. 2008 15:35
Nový logistický koncept má výrazně urychlit výrobu
Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Společnost Škoda Auto sníží počet svých dodavatelů ze současných asi 1300 o plné dvě třetiny na 400. Zástupci firmy to oznámili na brněnském veletrhu Autotec, informoval server FinančníNoviny.cz

Hlavním důvodem je potřeba zvýšení rychlosti a intenzity výroby, což je podle automobilky při současném počtu dodavatelů značně komplikované.

Právě proto firma hodlá zavést logistický koncept, který již prakticky ověřila ve svém závodě v Indii. Bez něho by se mladoboleslavské firmě jen těžko podařilo dosáhnout zdvojnásobení výroby.

V minulém roce z výrobních linek sjelo přes 630 tisíc aut, v roce 2010 to podle plánů bude již přes 1 milion.

Urychlení práce spočívá v tom, že montéři dostanou ke svému pracovišti balík s potřebnými díly. Ten bude podstatně menší než ty současné, montérům již nezabere čas jejich třídění, takže se budou moci soustředit pouze na svou práci.

Prvním modelem, který bude Škoda pomocí tohoto konceptu vyrábět, bude Superb ve výrobním závodě v Kvasinách.

Související:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy