Reforma pomohla Česku k lepší pověsti pro investory

rg
2. 10. 2007 15:15
S zvýšila Česku rating

Praha - I díky schválení reformy veřejných financí a přijatelnému schodku běžného účtu platební bilance zvýšila dnes ratingová agentura Standard & Poor´s  hodnocení úvěrové spolehlivosti České Republiky.

Nejdůležitěší rating dlouhodobých závazků  v domácí měně zvýšila agentura S&P z původního A na A+ a rating závazků v cizí měně z A-/A-2 na A-/A-1. U krátkodobých dluhů v korunách zůstává hodnota na A-1.

Podrobná zpráva zmiňuje, že kromě zmíněné reformy se na zvýšení známek podepsaly i vyhlídky na hospodářský růst.

Informace zveřejnil server Patria Online s odvoláním na agentury Reuters a ČTK.

Ratingové označení ukazuje zahraničním investorům důvěryhodnost a bezpečnost dané země pro jejich investice. Čím je známka vyšší, tím je pro danou zemi snazší dosáhnout půjčky a navíc mívá lepší podmínky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy