Provozovatele Zlatých stránek koupila estonská firma

Společnost FCR Media Holding koupila od European Directories firmu Mediatel
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Společnost FCR Media Holding koupila od European Directories firmu Mediatel v České republice a na Slovensku. Informovala o tom v tiskovém prohlášení, ve kterém nebyla zveřejněna cena transakce.

Online deníku Aktuálně.cz tuto transakci potvrdila mluvčí společnosti Mediatel Barbara Kotulánová.

Mediatel dosud působil jako součást mezinárodní skupiny European Directories. Na českém a slovenském trhu je od roku 1991. Nabízí mimo jiné elektronické i tištěné produkty pro vyhledávání kontaktů. Klíčovými značkami Mediatelu jsou ZlatéStránky.cz, TravelGuide.cz, Hotel Guide a B2B databáze firem Inform.cz.

FCR Media v tiskové zprávě uvádí, že je předním poskytovatelem lokálního vyhledávání v Irsku a Pobaltí. Společnost má sídlo v Estonsku, vykazuje obrat téměř 50 milionů eur (asi 1,27 miliardy korun) a pracuje v ní 1000 zaměstnanců.

"Touto akvizicí rozšiřuje FCR Media poprvé své pole působnosti do střední Evropy... FCR Media se nyní zařazuje mezi největší hráče na tomto poli v Evropě," píše v tiskové zprávě generální ředitel FCR Media Holding Jon Martinsen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezinárodní Bookerova cena má šest finalistů, Tichý mezi nimi není

Mezi šesti finalisty letošní Mezinárodní Bookerovy ceny za nejlepší knihu přeloženou do angličtiny jsou díla autorů z Francie, Ruska, Dánska, Chile a Argentiny. Ve čtvrtek to oznámila porota, která vybírala ze 13 textů v širším výběru. O šanci na vítězství přišli mimo jiné Keňan Ngugi wa Thiong’o nebo Švéd s česko-polskými kořeny Andrzej Tichý nominovaný za knihu Mizérie, jež byla přeložena také do češtiny.

Dvě třetiny finalistů tvoří spisovatelé, kteří jsou pro anglickojazyčné čtenáře nováčky. Většina jich pochází z Evropy. Cenu může získat například ruská spisovatelka Marija Stěpanovová, Dánka Olga Ravnová, Francouzi Éric Vuillard a David Diop, ale také Argentinka Mariana Enríquezová či v Nizozemsku narozený prozaik Benjamín Labatut, který trvale žije v Chile.

Mezinárodní Bookerova cena je udělována za anglické překlady vydané v Británii či v Irsku. Doprovází ji odměna 50 tisíc liber, v přepočtu asi 1,5 milionu korun, která se rovným dílem rozděluje mezi autora a překladatele. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy