Poslanci chtějí, aby prodej skláren prověřila BIS

Ekonomika Ekonomika
19. 6. 2009 11:26
Podle předsedy KDU-ČSL nebylo výběrové řízení tak docela v pořádku.
Nové majitele a ty, kdo jim se získáním sklárny ve Světlé pomohli, prověří BIS.
Nové majitele a ty, kdo jim se získáním sklárny ve Světlé pomohli, prověří BIS. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Prověření lidí zainteresovaných v prodeji zkrachovalých skláren ve Světlé nad Sázavou prostřednictvím BIS požaduje po vládě Poslanecká sněmovna.

Podle serveru iHned.cz přišel s velmi neobvyklým návrhem již včera nový předseda křesťanských demokratů Cyril Svoboda při projednávání prodeje skláren.

Vláda si má podle přání Sněmovny objednat prověrku lidí angažovaných mezi zájemci o koupi Sklo Bohemia. Tu v úterý získala firma Vivaria, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Svoboda tvrdí, že soutěž nebyla v pořádku. „Podle našich informací došlo ke krokům, které vzbuzují velkou pochybnost o průhlednosti celého procesu," sdělil poslancům.

Svoboda není podle iHned jediný, komu se rozhodnutí o prodeji skláren nelíbí. Za podivné jej označuje i podnikatel ze Světlé Jiří Hudera z Crystal Bohemian Company, která se o zkrachovalý podnik také ucházela.

Podle písemného sdělení insolvenční správkyně měla lhůta pro zvyšování cenových nabídek definitivně skončit v pondělí. V úterý však byl telefonicky vyzván ke zvýšení nabídky, ale tvrdí, že na zahájení další licitace jej nikdo neupozornil.

O koupi zkrachovalé sklárny ve Světlé nad Sázavou mělo původně zájem 13 společností. Věřitelský výbor nakonec vyjednával se třemi nejvážnějšími zájemci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy