Pohlcením k růstu. Čedok útočí na pozici jedničky

Adam Junek
3. 3. 2010 20:25
Majitel Čedoku se dohodl na převzetí Firo Tour. Zálusk má i na další cestovku
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Boj o klienta, který chce své uspořené peníze utratit za dovolenou, se přiostří. Zejména mezi největšími hráči. Dvojka na tuzemském trhu - společnost Čedok - totiž výrazně posílí. Její majitel se dohodl totiž na převzuetí konkurenční Firo-tour, která je čtvrtým největším prodejcem zájezdů v zemi.

České televizi to potvrdil marketingový ředitel investiční skupiny Odien Tomáš Brejcha. Odien je majitelem Čedoku.

O převzetí Firo-tour, které nyní musí ještě posvětit antimonopolní úřad, se jednalo více než rok. Na spadnutí byla podle informací deníku Aktuálně.cz již vloni na jaře. A chuť k nákupům u Odienu nekončí. Ve stejné době vedl Odien jednání s další cestovní kaceláří - Eso travel. V ní ostatně již poloviční podíl drží.

Na českém trhu cestovního ruchu jde u ohlášené koupě Firo-tour po koupi Čedoku a CK Fischer o třetí největší transakci v historii, napsal server iDnes.cz. Její přesnou hodnotu ani jedna ze stran nezvěřejnila.

Spojenými silami dosáhnou na nejvyšší tržby na trhu. Čedok již dříve přesáhl třímiliardovou hranici. Firo se pihybovalo okolo 1,8 miliardy korun. Dosud největší cestovka na trhu - Exim Tours - měla náskok před Čedokem jen o někelik desítek milionů. Její šéf Ferid Nasr ale již dříve oznámil, že také jeho firma má chuť růst pomocí akvizic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy