Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu

Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu
Z montážní linky sjel slavnostně první vůz Hyundai i30.
Pro zaměstnance továrny bylo slavnostní otevření událostí, kterou si zvláště korejští pracovníci nadšeně zdokumentovali svými fotoaparáty.
Továrna vyrábí vozy Hyundai i30. V listopadu a prosinci jich plánuje prodat 14 tisíc.
V roce 2011 plánují v Nošovicích najet na plný provoz, tzn. 300 tis. aut.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
10. 11. 2008 13:33

Nošovice - Dva roky poté, co se v Beskydech začalo stavět, zahájil slavnostně korejský automobilový gigant Hyundai výrobu vozů v Česku.

Prohlédněte si také letecké snímky: Přelet nad korejským hnízdem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy