Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu

Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu
Z montážní linky sjel slavnostně první vůz Hyundai i30.
Pro zaměstnance továrny bylo slavnostní otevření událostí, kterou si zvláště korejští pracovníci nadšeně zdokumentovali svými fotoaparáty.
Továrna vyrábí vozy Hyundai i30. V listopadu a prosinci jich plánuje prodat 14 tisíc.
V roce 2011 plánují v Nošovicích najet na plný provoz, tzn. 300 tis. aut.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
10. 11. 2008 13:33

Nošovice - Dva roky poté, co se v Beskydech začalo stavět, zahájil slavnostně korejský automobilový gigant Hyundai výrobu vozů v Česku.

Prohlédněte si také letecké snímky: Přelet nad korejským hnízdem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy