Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu

Obrazem: Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu
Z montážní linky sjel slavnostně první vůz Hyundai i30.
Pro zaměstnance továrny bylo slavnostní otevření událostí, kterou si zvláště korejští pracovníci nadšeně zdokumentovali svými fotoaparáty.
Továrna vyrábí vozy Hyundai i30. V listopadu a prosinci jich plánuje prodat 14 tisíc.
V roce 2011 plánují v Nošovicích najet na plný provoz, tzn. 300 tis. aut.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
10. 11. 2008 13:33

Nošovice - Dva roky poté, co se v Beskydech začalo stavět, zahájil slavnostně korejský automobilový gigant Hyundai výrobu vozů v Česku.

Prohlédněte si také letecké snímky: Přelet nad korejským hnízdem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 7 minutami

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy