Na slevových portálech pravidelně kupuje čtvrtina Čechů

ČTK ČTK
16. 1. 2013 15:47
89 procent zákazníků je s nákupem spokojeno, většinu klientů tvoří ženy
Foto: Thinkstock

Praha - Na slevových portálech pravidelně nakupuje čtvrtina Čechů, 89 procent z nich je s nákupem se slevou spokojeno. Vyplynulo to z průzkumu agentury Incoma GfK pro společnost MasterCard. Průzkum proběhl v posledních dvou měsících loňského roku mezi 500 zákazníky slevových serverů.

Čtyři pětiny lidí, kteří uvedli, že na slevových portálech nakupují pravidelně, využívají jejich služby jednou až třikrát za tři měsíce a pětina dokonce vícekrát do měsíce.

Většina klientů jsou klientky

Výjimečně na slevových portálech nakupuje 23 procent dotazovaných, dalších 27 procent o tom uvažuje do budoucna. Podle průzkumu patří mezi nejčastější zákazníky slevových portálů mladší lidé, lidé s vyšším vzděláním a obyvatelé velkých měst. Na slevových portálech naopak téměř nenakupují lidé ve věku od 60 do 69 let.

Podle údajů slevového portálu Zapakatel.cz tvoří větší část zákazníků ženy. "Naše infolinka více komunikuje se ženami. Tvoří přibližně 60 procent zákazníků. Z pohledu dosaženého vzdělání můžeme konstatovat, že podle našeho hodnocení jsou nespokojenější ti zákazníci, kteří mají vyšší dosažené vzdělání," dodal obchodní manažer serveru Tomáš Carba.

Podle výsledků průzkumu MasterCard má 89 procent nakupujících se slevovými portály kladnou zkušenost, pětina dotazovaných je s jejich službami rozhodně spokojena a 69 procent spíše spokojeno. Nejvíce spokojeni jsou ženy a nejmladší zákazníky, naopak mírně kritičtější jsou vzdělaní respondenti.

"Spokojenost s nakupováním přes internet, a to nejen na slevových portálech, by jistě byla ještě vyšší, kdyby lidé více využívali k placení platební kartu. Platba proběhne ihned a zákazníci tedy čekají na objednané zboží kratší dobu. Vouchery je navíc možné si vytisknout ihned," vedla marketingová ředitelka MasterCard pro ČR a SR Tereza Janková.

mdk mha

 

Právě se děje

před 33 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy