Na nový iPad čekaly ve frontách stovky zákazníků

Na nový iPad čekaly ve frontách stovky zákazníků
Jak Apple hlásí, prodejny v celém světě obléhaly v pátek davy zájemců, kteří se rozhodli tablet koupit.
V tokijské obchodní čtvrti Ginza bylo podle agentury AP před jejím otevřením asi 450 lidí.
"Jsem nadšený, konečně ho mám! Čekal jsem tu 36 hodin," uvedl pro agenturu AFP jeden ze zákazníků poté, co opustil obchod. "Přijel jsem sem z Ruska. Všichni tam chtějí iPad, u nás ale budeme muset několik měsíců čekat. Připomíná mi to, když jsem před třiceti lety čekal osm hodin v mrazu před Leninovým mauzoleem," komentuje Oleg Konovalov.
Australský operátor Telstra zahájil ve svých dvou obchodech prodej nových iPadů již o půlnoci tamního času - země se tak stala prvním trhem, kde byl nový iPad k dostání.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Tereza Holanová Reuters, ČTK, Tereza Holanová
16. 3. 2012 12:06

V pátek 16. března se v deseti zemích světa začal prodávat nový iPad od společnosti Apple. Jak zahraniční agentury informují, na nový tablet stály ve frontě stovky zákazníků jak v Japonsku, tak v Hongkongu nebo Austrálii. Na českém trhu bude iPad k dostání 23. března.

 

Právě se děje

před 26 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy