Miliardář Komárek se zbavuje ropy, KKCG zeštíhlí

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
9. 4. 2013 7:17
KKCG prodala část svých zahraničních ropných aktivit pákistánské firmě
Těžbu plynu a ropy na Moravě Karel Komárek nepustí, v zahraničí to neplatí.
Těžbu plynu a ropy na Moravě Karel Komárek nepustí, v zahraničí to neplatí. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Společnost KKCG miliardáře Karla Komárka se zbavuje jedné ze svých významných zahraničních firem, v Londýně sídlící MND Exploration & Production. "Prodej do rukou pákistánské společnosti Pakistan Petroleum Limited (PPL) je prakticky uzavřen," citoval deník Insider zdroj informovaný o transakci.

MND Exploration & Production se zabývá těžbou a průzkumem ropy a zemního plynu v Jemenu a Pákistánu, na prodej byla minimálně rok. O tom, že má o její koupi zájem pákistánská PPL, už loni v květnu psal pákistánský list Business Recorder.

KKCG zbývají v těžařské branži významnější zahraniční aktiva ještě v Rusku a v Gruzii. Skupina, která vyrostla na těžbě a prodeji zemního plynu v domovské lokalitě svých Moravských naftových dolů, na Hodonínsku, mění svou strukturu. Po koupi loterijní Sazky v KKCG hraje stále významnější roli retail, zatímco v oboru pro Komárka původně typického - tedy ropa a plyn - převažuje v posledních třech letech spíše ořezávání aktiv.

BYZNYS v deníku Insider:

Komárkův ústup z pozice ropného magnáta: Proč uzavřel poslední obchod s Pákistánci a co v impériu KKCG zbyde?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy