reklama
 
 

Kellnerova PPF může koupit O2 arenu, povolil úřad

9. 1. 2014 12:54
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil změnu vlastníka pražské O2 areny.

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil změnu vlastníka pražské O2 areny. Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera tak získá plnou kontrolu nad společností Lindus Services Limited a jejím prostřednictvím ovládne zhruba 86 % ve společnosti Bestsport Arena, která halu provozuje.

Společnost Lindus Services Limited se sídlem na Kypru dosud napůl vlastnily právě PPF se skupinou KKCG miliardáře Karla Komárka. Loni v listopadu PPF nabídla vyšší cenu než KKCG a podle dříve domluvených pravidel tak odkoupila její podíl, cena transakce nebyla zveřejněna.

Zbylých 14 procent ve společnosti Bestsport Arena vlastní držitelé dluhopisů, s jejichž pomocí se výstavba haly v letech 2002 až 2004 financovala.

O2 arenu postavila těsně před mistrovstvím světa v hokeji v roce 2004 loterijní společnost Sazka pod vedením Aleše Hušáka. Původně měla stát kolem dvou miliard, ale kvůli nehospodárnostem při výstavbě a extrémně drahému financování (Sazka vydala dluhopisy za mimořádně nevýhodných podmínek) se nakonec prodražila na téměř osm miliard korun.

V roce 2015 se v O2 areně bude hrát další světový hokejový šampionát.

Jaké záměry má s O2 arenou, PPF zatím nekomentovala. Už před rozstřelem na trhu kolovaly informace, že sonduje, jaký zájem by byl o halu mezi dalšími investory. Nedá se tedy vyloučit, že ji nechce držet dlouhodobě, ale počká si na výhodnou nabídku a prodá ji.

Předloni Bestsport Arena vykázala provozní zisk zhruba 100 milionů korun, tržby přesáhly 400 milionů korun. O2 arenu navštívilo rekordních více než 700 tisíc lidí.

autor: Ekonomika | 9. 1. 2014 12:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama