Kellnerova PPF může koupit O2 arenu, povolil úřad

Ekonomika Ekonomika
9. 1. 2014 12:54
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil změnu vlastníka pražské O2 areny.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil změnu vlastníka pražské O2 areny. Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera tak získá plnou kontrolu nad společností Lindus Services Limited a jejím prostřednictvím ovládne zhruba 86 % ve společnosti Bestsport Arena, která halu provozuje.

Společnost Lindus Services Limited se sídlem na Kypru dosud napůl vlastnily právě PPF se skupinou KKCG miliardáře Karla Komárka. Loni v listopadu PPF nabídla vyšší cenu než KKCG a podle dříve domluvených pravidel tak odkoupila její podíl, cena transakce nebyla zveřejněna.

Zbylých 14 procent ve společnosti Bestsport Arena vlastní držitelé dluhopisů, s jejichž pomocí se výstavba haly v letech 2002 až 2004 financovala.

O2 arenu postavila těsně před mistrovstvím světa v hokeji v roce 2004 loterijní společnost Sazka pod vedením Aleše Hušáka. Původně měla stát kolem dvou miliard, ale kvůli nehospodárnostem při výstavbě a extrémně drahému financování (Sazka vydala dluhopisy za mimořádně nevýhodných podmínek) se nakonec prodražila na téměř osm miliard korun.

V roce 2015 se v O2 areně bude hrát další světový hokejový šampionát.

Jaké záměry má s O2 arenou, PPF zatím nekomentovala. Už před rozstřelem na trhu kolovaly informace, že sonduje, jaký zájem by byl o halu mezi dalšími investory. Nedá se tedy vyloučit, že ji nechce držet dlouhodobě, ale počká si na výhodnou nabídku a prodá ji.

Předloni Bestsport Arena vykázala provozní zisk zhruba 100 milionů korun, tržby přesáhly 400 milionů korun. O2 arenu navštívilo rekordních více než 700 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy