Jaká je nejlepší první práce? Studenti zvolili ČEZ

Radek Pecák Radek Pecák
13. 7. 2010 9:29
Mezi desítkou nejatraktivnějších firem jsou tři banky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kdyby si studenti mohli vybrat, kde po absolvování vysoké školy nastoupí do svého prvního zaměstnání, nejvíce z nich by zvolilo energetický gigant ČEZ.

Vyplývá to z výsledků dotazníkového šetření, které studentská organizace AISEC provedla na 18 českých univerzitách, a který vyplnilo skoro 1300 studentů. Volba nejatraktivnějšího zaměstnavatele se letos uskutečnila již počtrnácté.

ČEZ se na první příčku posunul z loňského pátého místa, na druhé příčce skončila ČSOB, třetí je Coca Cola. Mezi první desítkou se umístily tři velké finančí ústavy. Kromě zminěné ČSOB ještě Komerční Banka a také Česká spořitelna.

Firmy se chtějí samy prezentovat před studenty 

„Pro firmy je důležité vědět, jak si stojí mezi studenty - mladými talenty, které pro ně představují potenciál do budoucnosti," vysvětluje relevanci průzkumu koordinátorka jeho letošního ročníku Michaela Schedlingová z organizace AIESEC.

10 nejžádanějších zaměstnavatelů

  • 1. ČEZ
  • 2. ČSOB
  • 3. Coca-Cola
  • 4. Komerční banka
  • 5. L´Oreal
  • 6. Česká spořitelna
  • 7. KPMG
  • 8. Deloitte
  • 9. Ernst&Young
  • 10. Mars

"V důsledku finanční krize, kterou si mnoho společností nedávno prošlo, si jejich vedení uvědomilo, že vůbec nejcennější jsou kvalitní zaměstnanci. Zejména díky nim může firma ustát těžká období. Poskytujeme proto společnostem možnost profilovat se před studenty českých vysokých škol pomocí různých aktivit a akcí, a poslední dobou zaznamenáváme nárůst zájmu o tyto produkty," dokládá Schedlingová. 

Všechny firmy, které se umístily v první desítce, se různou formou ve spolupráci s AIESEC prezentovaly před studenty tuzemských vysokých škol.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy