H&M: Teplé počasí zpomalilo prodej podzimního oblečení

Tereza Holanová Tereza Holanová
17. 10. 2011 12:12
Prodeje v nových obchodech zlepšily celkové tržby za září

Stockholm, Praha - V prodejnách H&M, které existují na trhu déle než rok, se v letošním září prodalo méně oblečení než v září 2010. Tržby se snížily o sedm procent.

Pokud do srovnání započítáme 252 nových prodejen, které společnost od loňského září otevřela, pak tržby rostly o tři procenta.
Méně se prodávalo například podzimního oblečení, a to hlavně vinou teplého počasí, kterým se minulý měsíc vyznačoval.

"Se začátkem října se ve většině evropských zemí zhoršilo počasí, což přivede zákazníky zpátky do obchodů. Věřím tedy, že tento měsíc, se společnosti bude dařit ještě lépe," říká analytik Nicolaj Jeppesen agentuře Reuters.

Drahá bavlna má zásadní vliv

Jak ale Reuters upozorňuje, celkové tržby firmy se již čtyři po sobě jdoucí kvartály snižují. Důvodem jsou mimo zdražující komodity. "Dopady vysokých cen bavlny budou vidět i nadále," uvedli zástupci společnosti.

Za období od prosince 2010 do konce srpna 2011 zaznamenala firma nárůst tržeb o 5 procent ve všech prodejnách. Pokud se do srovnání zahrnou pouze obchody, které již loni existovaly, pak se výsledek nezměnil.

Skupina ke konci letošního září provozovala ve 41 zemích 2363 obchodů. Za rok 2010 utržila téměř 127 tisíc švédských korun a zaměstnávala 87 tisíc pracovníků.

Po značce Zara se jedná o druhého největšího maloobchodníka s oděvy v Evropě. Za jeho výhodu odborníci označují hlavně hustou síť prodejen a politiku nízkých cen.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).

Další zprávy