Foto: Praha postaví nový ostrov s luxusními byty

Radek Pecák Radek Pecák
26. 3. 2010 8:25
Projekt si vyžádá investici až patnáct miliard korun
Letecký pohled na oblast Rohanského ostrova v Praze dnes.
Letecký pohled na oblast Rohanského ostrova v Praze dnes. | Foto: Atlas.cz

Praha - Zhruba deset až patnáct miliard korun si vyžádá projekt urbanistického rozvoje pražského Rohanského ostrova, tedy nejcennější pražské stavební lokality. Plány odsouhlasili pražští radní a odbor obchodních aktivit magistrátu tak může se společností Sekyra Group podepsat smlouvu.

Developerem bude konsorcium Rohan realitní společnosti Sekyra Group.

"Bezprostředně po podpisu smlouvy plánujeme zahájit práci na přípravě dokumentace k územnímu řízení na první etapu projektu, tedy pro dvě budovy, jednu rezidenční a jednu komerční," řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. "V případě standardního průběhu územního a stavebního řízení budeme mít stavební povolení koncem roku 2011. Předpokládáme, že v té době již opět bude na trhu odpovídající poptávka po tomto produktu," řekl Anderle.

Jde o území na ploše 20 hektarů

Podle něho by v území mělo celkem vyrůst přes čtvrt milionu metrů čtverečních nových ploch. Hotovo bude zhruba za deset let.

Projekt Rohanský ostrov - zelené centrum Prahy zahrnuje území okolo 20 ha. Počítá se jak s kvalitní bytovou zástavbou, tak obchody, službami, kancelářemi, městským parkem a dalšími plochami určenými pro volnočasové aktivity. Přirozeným centrem nově vybudovaného území se stane okolí stanice metra trasy B Invalidovna.

Další dvě stanice metra jsou v docházkové vzdálenosti, stejně jako několik tramvajových linek. S nábřežími spojí ostrov několik nových mostů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy